Minik Kedi Hikayesi

Minik Kedi Masalı

Abone Ol google news

Kısa kedi masalı,  içerisinde yer alan ve çocuklar tarafından çok sevilen Minik Kedi masalı sizlerle.

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde, bir minik kedi varmış. Bu kedi o kadar tatlı ve sevimliymiş ki, herkes onu çok severmiş. Minik kedinin annesi ve babası da yavrularına gül gibi bakar, onun başına bir şey gelmemesi için çok dikkat ederlermiş. Minik kedi, arkadaşlarıyla birlikte parkta oyun oynamayı çok sever, annesi ve babası her ne kadar onun için endişelense de onun eğlenmesine izin verirlermiş.

Ama onu her seferinde yabancılarla görüşmemesi, uzaklara tek başına ve izinsiz gitmemesi gerektiği konusunda uyarır, minik kedi de anne ve babasının sözünden hiç çıkmazmış. Ancak günlerden bir gün, yine parkta arkadaşlarıyla oyun oynayan ve çok eğlenen minik kedi, artık havanın kararmaya başladığını görünce eve dönmek için yola çıkmış.

Güle oynaya evine doğru giderken, karşısına minik yavru kedileri kaçıran kötü kalpli bir kedi çıkmış. Minik kedi, annesi ve babasının verdiği öğütleri hatırlayarak sadece ona selam verip yanından geçip yürümeye devam etmiş. Ama bu kedi;

-Merhaba minnoş kedi ben annenin arkadaşıyım. Annen ve baban bize misafirliğe geldi. Annenleri bulamayıp telaşlanma ve bir başına kalma diye de beni gönderdiler. Haydi benimle gel de eve gidelim ve seni anne ve babanın yanına götüreyim.

Demiş. Minik kedi, bunu duyunca kötü kalpli kediye inanmış ve onunla birlikte yürümeye başlamış. Kapkaranlık bir ormanın içerisine girmişler. Burada kurtlar uluyor, aslanlar kükrüyor ve kargalar gaklıyormuş. Minik kedi bu ormanı görünce çok korkmuş ve yanındaki kedinin yalan söylediği anlamış.

Hemen ondan kurtulup kaçmaya çalışmış ama başaramamış. Kötü kedi, ona bağırıp çağırarak zorla onu evine götürmeye başlamış. Ancak kötü kedi, yolda minik kedinin önünü kesip onu kandırdığı esnada orada bir ağacın dalında cik cik diyerek şarkı söyleyen bir serçe tüm olanları görmüş ve bir şeylerin ters gittiğini anlayarak minik kedinin ailesine bu durumu haber vermeye gitmiş.

Serçenin söylediklerini duyan anne ve baba kedi çok korkup telaşlanmış ve canlarından çok sevdikleri yavrularının başına kötü bir şey gelmemesi için hemen serçenin tarif ettiği yere doğru koşmaya başlamışlar. Tam koşarlarken ormanların kralı aslanı gören anne ve baba kedi, minik kedinin başka bir kedi tarafından kaçırıldığını söylemiş.

Bunu duyan ve minik kediyi çok seven aslan kral, güçlü bir sesle kükreyerek, tüm hayvanlara minik kediyi bulmalarını söylemiş. Bu sırada kötü kalpli siyah kedi minik kediyi evine getirmek üzereymiş. Minik kedi ağlıyor ve anne diye sayıklıyormuş. Aslan kralın haberi ile tüm orman ahalisi etrafı aramaya başlamışken, bir maymun minik kediyi bulmuş ve ağaçtan ağaca sıçrayarak hemen aslan ve anne babaya haber vermiş.

Tüm hayvanlar minik kediyi kaçıran kedinin evine koşmuş ve minik kediyi bu kötü kalpli kedinin elinden kurtarmış. Minik kedi de yaptığı hatayı anlamış ve bir daha ailesinin sözünden hiç çıkmamış.

Böylece bu güzel masalın da sonuna geldik. Bir başka kedi masalları oku ile görüşmek üzere.

Minik Kedi Masalının Konusu Nedir?

Minik Kedi masalının konusu, anne ve babasının öğütlerini dinlemeyip onu kaçırmak isteyen kediyi dinleyerek onunla giden minik kedinin yaşadıkları ve orman kralı aslanın, serçenin ve maymunun yardımıyla anne ve baba kedinin yavrusunu bulup bu kötü kalpli kediden yavrularını kurtarmasıdır.

Minik Kedi Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Minik Kedi masalının ana fikri, anne ve babaların sözünü dinlemek ve bu sayede olumsuz durumlarla karşılaşmamaktadır.

Minik Kedi Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Minik Kedi masalı ile yabancılara asla güvenmemek ve ailemizden habersiz uzaklara tek başımıza gitmemiz gerektiğidir. Bununla birlikte birbirimize yardım etmenin ne kadar önemli bir davranış olduğudur.

Masal OkuPamuk Kedi MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Hoşaf Masalı
Hoşaf Hikayesi
Su Perisi Masalı
Su Perisi Hikayesi
Ayı İle Aslan
Ayı İle Aslan Hikayesi
Güvercin ile Karınca Masalı
Güvercin ile Karınca Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.