2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel Bebek MasallarıEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasal ve Hikaye DinleMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Neşeli Penguen Masalı

Neşeli penguen masalı, Kutuplarda yaşayan neşeli mi neşeli küçük bir penguen varmış. Bu penguen hem çok şakacı hem de çok eğlenceli biriymiş. Kutuplarda yaşayan her canlı neşeli penguen ile arkadaş olmak ister ve onunla oyunlar oynamak istermiş. Neşeli penguende kimseyi kırmadan herkesle arkadaşlık eder onlarla oyun oynarmış. Ancak neşeli penguenin tek bir kusuru varmış o da asla meyve yememekmiş.

Bir gün neşeli penguen sabah uyandığında kendini çok halsiz hissetmiş. Ayağa kalkacak bile gücü kendinde bulamayan neşeli penguenin annesi yanına gelerek oğluna ilaçlar vermiş. Çok hasta olduğu için okula gidemeyen neşeli penguen bütün gün evde yatmaktan canı sıkılmış. Ertesi gün yine hasta olmasına rağmen annesine hasta olmadığını ve bugün okula gitmek istediğini söylemiş. Ancak annesi okulundan izin aldığını ve birkaç gün daha dinlenmesi gerektiğini söyleyerek onu odasına geri göndermiş.

Penguen mecbur odasına geri dönmüş ve bilgisayarı ile oynamaya karar vermiş. Kısa bir süre geçtikten sonra ise evlerinin kapısı çalmış. Neşeli penguen hemen kapıya doğru koşarak kapıyı açtığında karşısında bütün arkadaşlarını görmüş ve çok sevinmiş.

Arkadaşları okuldan geri kalmaması için neşeli penguene ödevlerini getirmişler ve hasta olduğunu duydukları için onu ziyaret etmek istemişler. Penguen hemen arkadaşlarının içeriye davet etmiş ve birlikte odasında oturmaya başlamışlar. Bu sırada annesi penguenin arkadaşlarına kurabiye ve süt getirerek birlikte güzel güzel oynamalarını söylemiş.

Uzun bir süre penguen ve arkadaşları oyun oynamışlar ve artık geç olduğu için tüm arkadaşları eve gitmeleri gerektiğini söyleyerek penguenin yanından ayrılmışlar. Arkadaşları gittiği için biraz üzülse de yine de onu düşünüp merak ettikleri için çok sevinmiş ve kendisine getirdikleri ödevleri yapmaya başlamış.

İlgili Makaleler

Neşeli penguen birkaç gün daha evde dinlendikten sonra artık tamamen iyileşmiş ve annesinden izin alarak okuluna gitmeye devam etmiş. Artık tüm gün arkadaşlarıyla rahatça dışarıda oyun oynayıp evine gelebildiği için ise çok mutlu olmuş ve bir daha hasta olmamak için annesinin kendisine verdiği tüm meyveleri afiyetle yemiş.

Neşeli Penguen Masalı

Neşeli Penguen Masalının Konusu Nedir?

Neşeli penguen masalının konusu arkadaşları ile oyun oynamayı çok seven neşeli penguenin meyve yemeyi sevmemesi nedeniyle hasta olması ve okula gidememesidir. Ancak penguenin arkadaşları onu çok sevdikleri için Penguen’in evine gelmişler ve penguen kısa bir süre sonra iyileşerek okuluna gitmeye devam etmiş.

Neşeli Penguen Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Neşeli penguen masalının ana fikri arkadaşlarıyla oyun oynamayı çok seven ancak meyve yemeyi hiç sevmeyen neşeli penguenin bir gün hasta olması ve meyve yemenin ne kadar önemli olduğunu anlayarak iyileştikten sonra annesinin kendisine verdiği tüm meyveleri yemeğe başlamasıdır.

Neşeli Penguen Masalından Çıkarılabilecek Dersler Nelerdir?

Neşeli penguen masalından çıkarılabilecek dersler ise sağlığımızı koruyabilmek için mutlaka annelerin bizlere verdiği meyveleri düzenli olarak yememiz ve böylece bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklardan korunmamızdır.

Diğer İçeriklerimiz:

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
4 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!