2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Örümcek Tuni

Örümcek tuni, Eski zamanlarda Tuni adında bir örümcek, örümcek kasabası içerisinde yaşarmış. Ancak bu örümcek son derecede tembel bir örümcek olması ile dikkat çekermiş. Sevimli örümcek her zaman diğer arkadaşları gibi erkenden kalkarmış. Ardından da okula gider ve burada sürekli olarak çeitli yaramazlıklar yaparmış. Bu nedenle de öğretmenlerini asla dinlemek ve her anında farklı iler peşinde koşmaya devam edermiş.

Örümcek Tuni, okulun bitmesinin ardından da herkesten önde çıkarmış. Ardından da biraz kasaba içerisinde dolaşmasının ardından evine gider ve Mani isminde olan annesi ile konuşmaya başlarmış. Annesi ona her gün okul içerisinde neler yaptığını sorarmış. Ancak Tuni okulda yaptığı davranışlardan annesine kesinlikle ama kesinlikle bahsetmezmiş. Bunun yerine sürekli olarak yalanlar ile onu kandırmayı tercih edermiş.

O zamanlarda kasaba içerisinde yer alan bütün örümceklerin gerçekten de güzel ve sağlam şekile ağ örmeyi bilmeleri gerekirmiş. Ancak Tuni dersten sürekli olarak kaçmak istediği için ağ yapmayı da doğal olarak öğrenemiyormuş. Tuni, okul içerisinde sürekli olarak farklı yaramazlıklar yapması nedeni ile hiçbir şey öğrenmediği gibi ağ yapmayı da öğrenmemiş ve okulunda yer alan diğer örümceklerin de bir hayli gerisinde kalmış.

Tuni tüm günlerini bu şekilde geçirmeye devam ediyormuş. Ancak annesi ne yazık ki Tuni’nin söylediği yalanlara inanıyor ve aslında onun son derecede çalışkan bir öğrenci olduğunu düşünüyormuş . Hatta Tuni kendisinden öyle bir bahsediyormuş ki, annesi okulda onun başarılarındna dolayı gurur bile duyuyormuş.

Artık yaz mevsimi olması ile birlikte okul içerisinde her yıl olduğu gibi ağ örme şenlikleri yapılacakmış. Annesi Tuni’nin çok yetenekli olduğunu düşündüğü için onun da adını listeye yazdırmış. Tuni ise bu duruma karşı çıkmak istemiş. Ardından da yarışma esnasında farklı örümceklerin ördükleri ağlardan çalmaya karar vermiş.

İlgili Makaleler

Yarışma günü yaklaşmış ve Tuni diğer örümceklerin ördükleri ağları çoktan çalmış. Ancak diğer örümcekler yarışmaya kısa süre kala ağlarını göremeyince durumu polise bildirmişler. Polis de bunun üzerine evleri aramaya başlamış. Ardından Tuni yakalanmış ve bu duruma oldukça pişman olmuş. Herkesten özür dileyerek ağlarını geri vermiş.

 

Örümcek Tuni
Örümcek Tuni

Örümcek Tuni Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Örümcek Tuni masalı konusu bir örümceğin haksız yere başkalarına ait olan ağları alması ve sonunda pişman olmasıdır.

Örümcek Tuni Masalının Ana Fikri Nedir?

Örümcek Tuni masalı ana fikri yalan söylemenin ve başkalarına ait olan eşyaları izinsiz almanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatır.

Örümcek Tuni Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Örümcek Tuni masalından çıkarılabilecek dersler kesinlikle yalan söylememek ve hırsızlık yapmamak gerektiğidir. Eğer insanlar yalan söylerler ise kendilerini hiç istemeyecekleri durumlar içerisinde bulurlar. Yalanları da bir gün ortaya çıkar.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!