Dini Hikayeler - İslami Hikayeler

Papaz Odon ve Müslüman Olan Haçlıların Hikayesi

Papaz Odon ve Müsülman Olan Haçlıların Hikayesi
Papaz Odon ve Müsülman Olan Haçlıların Hikayesi

Haçlıların Müslüman Oluşu Dini Hikaye

Papazda dese hakikat hakikattir. Papazın birine düştü diye batıl olacak değil ya hakikat. Haçlı ordusu Anadolu’ya ikinci seferi düzenlemişti. Ordu askerleri Torosları aşıp Elmalıya geldiler. Haçlı ordusu elmalıya yetiştiğinde o kadar talan ederler ki birlikte olmayı umdukları Rum ahalisi dahi onlara isyan eder. Türkmenlerle bir olurlar. Zulme isyan eden mazlumun yanında olsa gerektir. İş o hale geldi ki Rumlar bu haçlılarla savaşır oldular.

Haçlı küffarı şaşkına dönmüştü. Mümkündü ki Türk’ün kılıcından ziyade Rum’un kendilerince hıyanetinden çeker olmuşlardı. Derken teslim oldu Haçlı ordusu Elmalıda. Bitkin, sersefil, aciz duruma düşüp aman diyen bu haçlı askerlerine sahip çıktı elmalıdaki ahali. Öyle ya aman dileyen iblis olsa vurmak yakışı kalmaz. Onlarda öyle yaptılar merhamet gösterdiler.

Rivayet olunur ki  Haçlı ordusunda bulunan 3000 kişi Elmalılı civarına yerleşip Müslüman olmuştur. Neticeyi gören papaz odon çaresiz haykırır Müslüman olan haçlıları duyunca. Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet!

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

İlgili Makaleler

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!