Pembe Kulak Hikayesi

Pembe Kulak Masalı

Abone Ol google news

Pembe Kulak masalı,  oldukça sevimli ama bir o kadar da tembel bir tavşanmış. Yaz tatilinde her gün oyun oynar asla ders çalışmazmış. Tüm tatil boyunca arkadaşlarının yanına gider onlarla oyun oynar ve dans ederek arkadaşlarını eğlendirirmiş.

En yakın arkadaşlarından biri olan tilki ise ders çalışmak istediğinde ona daha sonra çalışabileceklerini söyleyip her seferinde kandırırmış. Bu durumu fark eden bir diğer arkadaşı Kirpi ise ona artık ders çalışması gerektiğini böyle giderse okulda başarılı olamayacağını söylese de Tavşan tilkinin sözünden çıkmazmış.

Günler böyle devam etmiş ve yaz tatili bitmiş. Artık Pembe Kulak ve arkadaşlarının okula gitmesi gerekmekteymiş. Pembe kulak ve tilki ise bu duruma oldukça üzülmüşlerdir. Okulun ilk günü Pembe kulak ve arkadaşı tilki karşılaşmışlar. Tilki arkadaşına “ bugün okula gitmesek bence hiçbir şey olmaz” demiş. Pembe Kulak ise bu duruma biraz tereddüt etse de arkadaşının ısrarlarına daha fazla dayanamayarak kabul etmiş.

Birlikte ormana giderek oyun oyamaya başlamışlar. Akşam olduğunda ise okuldan dönüyor gibi okul çıkışında evlerine gitmişler. Bu durum uzun bir süre daha böyle devam etmiş. Tilki her gün arkadaşı tavşanı kandırarak oyun oynamaya götürüyormuş.

Ancak bir gün Pembe Kulak’ın annesi çocuğuna aldığı yemeği götürmek için gittiğinde Öğretmeni Pembe Kulak’ın uzun süredir okula gelmediğini söylemiş. Pembe Kulak’ın annesi duydukları karşısında çok endişelenmiş ve oğlunun her gün okula diyerek nereye gittiğini merak etmiş.

Akşam olduğunda Pembe Kulak yine okul çıkışına uygun bir saate eve gelmiş. Annesi bugün okulda ne yaptıklarını sormuş. Pembe Kulak ise toplama işlemini öğrendiklerini söylemiş. Annesi Pembe Kulak’a hiçbir şey söylememiş ve ertesi gün oğlunu takip ederek nereye gittiğini öğrenmiş.

Pembe Kulak’ı doğru okula götürmüş ve bu yaptığının çok kötü bir şey olduğunu söyleye onu uyarmış.

Pembe Kulak ise o gün yapılan sınavdan çok düşük alarak en büyük dersini almıştır. Artık her gün okula düzenli gitmiş ve derslerini düzenli olarak çalışmış.

 

Pembe Kulak Masalı
Pembe Kulak Masalı

Pembe Kulak Masalının Konusu Nedir?

Pembe Kulak masalının konusu tembel ve oyun oynamayı çok seven bir tavşanın arkadaşının ısrarları ile okula gitmek ve ders çalışmak yerine sürekli oyun oynaması ile derslerinden düşük not alması.

Pembe Kulak Masalının Ana Fikri Nedir?

Pembe Kulak Masalının ana fikri derslerine çalışmak ve okula gitmek yerine arkadaşları ile oyun oynamaya giden Pembe Kulak’ın sonunda derslerinden düşük not almasıdır.

Pembe Kulak Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Pembe Kulak Masalından çıkartılabilecek dersler içerisinde ise ilk önce oyun oynamak eğlenceli de olsa ilk olarak derslerimize çalışmamız ve okula düzenli gitmemiz gerektiğidir. Aynı zamanda ailemize yalan söylersek bu durumdan olumsuz etkilenebilir ve başımıza kötü şeyler gelebilir.


Benzer İçerikler

Minik Gökkuşağı Masalı
Minik Gökkuşağı Hikayesi
Kutup Ayısı Hikayesi
Kutup Ayısı Hikayesi
Keloğlan İle Altın Balık Masalı
Keloğlan İle Altın Balık Hikayesi
Kurnaz Kurt Hikayesi
Kurnaz Kurt Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.