Prenses Bella Hikayesi

Prenses Bella Masalı

Abone Ol google news

Prenses bella masalı, Çok uzak ülkelerin birinde Prenses Bella adında bir kız yaşarmış. Bu prenses kral ve kraliçenin tek kız çocuğuymuş. Bu yüzden anne ve babası kızın üzerine titrer ne isterse yaparlarmış. Çocukluğundan beri her istediğini yaptırmaya alışmış olan prenses ise oldukça nazlıymış. Herkesten aynı ilgiyi beklerken göremediğinde ya da eksik bulduğunda ise hemen anne ve abasına şikayet edermiş.

Bu yüzden kraliyette bulunan kimse prensesi üzmek istemezmiş. Aksi halde kralın kendilerini cezalandıracaklarını bilirlermiş.

Bir gün prenses anne ve babasına şehre inmek istediğinden bahsetmiş. Anne ve babası tereddüt etmeden kızlarının şehre inmesine izin vermiş. Ancak prenses bu kez de yanına muhafız istemediğini söylemiş. Anne ve babası bunu da kabul etmişler.

Prenses şehre inmek için hazırlanmış ve yola koyulmuş. Şehrin girişine gelmeden ise aniden arabası durmuş. Prenses ne olduğunu anlamadan yüzlerinde maske bulunan kişiler prensesi kaçırmışlar. Prenses uzun bir süre baygın bir şekilde yatarken bir süre sonra uyanmış. Etrafına baktığında karanlık ve oldukça pis bir yerde olduğunu görünce hemen bağırmaya başlamış.

Bu sırada kızlarının şehre gitmesinin üzerinden uzun bir süre geçtiği için kral ve kraliçe oldukça meraklanmaya başlamışlar. Kral tüm muhafızlara kızını bulmalarını emretmiş.

Prenses Bella ise korkuyla nerede olduğunu anlamaya çalışıyormuş. Bu sırada yanına yine yüzünde maske olan biri girmiş. Kızın önüne yemek koyarak odadan çıkmak için kapıya yönelmiş. Kız bu sırada önüne konulan yemeğe iğrenerek bakıyormuş. Adamın arkasından “ben bunları asla yemem. Bana prenseslere layık bir yemek getirin” demiş. Adam prensesin bu cümlesine uzunca bir süre kahkaha atmış ve “Burası babanızın sarayı değil prensesim” diyerek odadan çıkmış. Prenses uzun bir süre yemeği yememek için dirense de sonunda dayanamamış ve yemiş.

Bu sırada tüm muhafızlar prensesi arıyorlarmış ancak her seferinde elleri boş dönüyorlarmış. Prenses 3 gün kadar bu bilmediği yerde kapalı tutulmuş. Artık ne gücü kalmış ne de umudu burada öleceğinden eminmiş.

Ancak 3. Günün sonunda hiç beklemediği bir şey olmuş. Bugün odaya giren kişinin yüzünde maske yokmuş. Prenses odaya giren bu yakışıklı adama hayretle bakarken adam yanına oturmuş ve konuşmaya başlamış.

“Prensesim sizi burada bu durumda tutmakta mutlu değilim. Ancak duyduğuma göre anne ve babanıza her istediğinizi yaptırıp tüm kraliyeti canından bezdiriyormuşsunuz” demiş. Prenses ise şaşkın gözlerle hala adama bakıyormuş.

“Ben prensesim benim her istediğim yapılmak zorunda ve sizi de kral babama söylediğimde buralardan çok uzaklara gönderileceksiniz” demiş. Adam prensesin yüzüne bakarak “prenses olmanız tüm halkınıza zulmetmenizi gerektirmez” demiş. Bir süre susmuş ve sonra yeniden konuşmayı başlamış “Bir gün babanızın yerine geçip bu ülkeyi yöneteceğiniz zaman halkınızın sizi sevmesini mi yoksa sizden korkmasını mı istersiniz?” demiş. Ardından odadan çıkmış prenses adamın söylediği söz üzerine bir süre düşünmüş ve bu genç adam yeniden içeri girmiş.

 “Sizi gönderiyorum prensesim” demiş. “Artık özgürsünüz ve yüzümü gördüğünüz için beni kral babanıza söyleyerek cezalandırabilirsiniz” demiş. Prenses koşarak bulunduğu yerden çıkmış ve sarayına doğru koşmuş.

Babası ve annesi kızlarının sağ salim geldiğini görünce fazlasıyla sevinmişler. Prenses her şeyi ailesine anlatmış ve babasından bu genç adamı bulmasını ve kendilerini evlendirmesini istemiş. Kral hemen genç adamın bulunmasını emretmiş ancak genç adam hiç var olmamış gibi bir anda ortadan yok olmuş. Genç adamı bulamadıklarına üzülen prenses artık kimseye şımarık davranmamak için kendine söz vermiş.

 

Prenses Bella Masalı
Prenses Bella Masalı

Prenses Bella Masalının Konusu Nedir?

Masal oku Masalın konusu şımarık prensesin bir gün hiçbir muhafız olmadan şehre inmek istemesi ve bu sırada kim olduğunu bilmediği biri tarafından kaçırılmasıdır.

Prenses Bella Masalının Ana Fikri Nedir?

Prenses Bella masalının ana fikri ise prensesin her istediğini yaptırarak halkına sadece korku verdiği ancak bir gün ülkeyi yöneteceği zaman halkının ondan nefret edeceği gerçeğidir.

Prenses Bella Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masaldan çıkarılabilecek dersler içinde en önemlisi bizi önemseyen insanların bu duygularını fırsat bilerek şımarık davranışlarda bulunmamız bizleri bir süre sonra mutsuz edeceğidir.


Benzer İçerikler

Goldilocks ve Üç Ayı Hikayesi
Goldilocks ve Üç Ayı Hikayesi
Sindirella Külkedisi ve Uçan Fil
Sindirella Külkedisi ve Uçan Fil Hikayesi
Ağaca Dokun Masalı
Ağaca Dokun Hikayesi
Hasta Güvercin
Hasta Güvercin Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.