Sabah Namazını Kaçıran Dede Hikayesi

SABAH NAMAZINI KAÇIRAN DEDE

Abone Ol google news
SABAH NAMAZINI KAÇIRAN DEDE

Sabah Namazını Kaçıran Dede

Namaz böyle bir aşk demek. Öğlen namazını kılmak için camiye girdim bir amca vardı en önde tam ortada oturarak kılıyordu namaz kılıyordu ve namazı bitmek bilmiyordu benim namazım bitti duam bitti dinlenmem bitti camiden çıkmak için artık müsaidim ama çıkamıyordum sanki çıkmak istemiyordum 1 saat geçti 2 saat geçti amca hala namaz kılıyordu. 2 indi okunmak üzeriydi sonra bi ara durdu dua ediyordu aha dedim fırsat koş yetiş duasını bitirmesini bekledim onu beklediğimi anlamış olmasını anlamış olmalı ki duasını bittirdi döndü bana gülümsedi Allahın selamı senin üzerine olsun  ne oldu güzel oğlum dedi.

Affedin dedim sizi seyrediyorum da namazınız bi hali uzundu okuduğum siyer kitaplarındaki gibi dedim hayır hayır dedi o güzel şahsiyetlerle beni bir tutma diyerek lafımı böldü, ben sabah namazını kaçırmış bir gafilim dedi aldandım uyku beni kandırdı dedi. nasıl telafi edeceğimi bilmiyorum.  gözünden bir damla yaş daha aktı usulca süzüldü yanaklarından kalktım kucakladım amcayı dua etti bana bende ona dua ettim çıktım camiden  ben camiden çıkarken o tekrar namaza döndü. oturarak kılacak kadar yaşlı olan bedeni uykunun esiri oldu diye durmaksızın namaz kılıyordu gerçekti bu umudu.

Sabah Namazını kılmamak Müslümanları üzmüyordu artık namaz kılmamak Müslümanları utandırmıyor amcanın ayrılırken bana söylediği doğrusu sessizce fısıldadığı sözler aklımdan hiç silinmeyecekti. Sabahın nuruna masal ol güzel oğlum sabah namazı tıpkı gün doğumu gibi güneşin geceyi bölmesi aydınlatması gibi Müslümanın  nurudur gün boyu karşılaşacağın tüm çamurlardan tüm çukurlardan tertemiz pirüpak çıkmak istiyorsan sakın ola sabah namazını ihmal etme ALLAH…

Keloğlan Masalları4 Yaş MasallarıHikayeler


Benzer İçerikler

Hz Yunus Peygamber, Ninovalı Nebi
Hz Yunus Peygamber Ninovalı Nebi Hikayesi
Allah De Ötesini Bırak
Allah De Ötesini Bırak Hikayesi
Çanakkale Geçilmez
Çanakkale Geçilmez Hikayesi
Hz İdris Peygamber
Hz İdris Peygamber Hikayesi

Yorumlar

  1. Salım karasu says:

    Herşey mükemmel ve muhteşem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.