Sevimli Fare Hikayesi

Sevimli Fare

Abone Ol google news

Merhaba sevgili okuyucular, bugün sizlere, Jimmy ve sevimli fare ailesinin tavan arasında geçen sımsıcak maceralarını anlatacağımız ‘Sevimli Fare Masalı’nı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Aile bağları, kardeş sevgisi ve küçük bir fare dünyasındaki büyük heyecanları keşfedeceğimiz bu masal, hem büyüklere hem de küçüklere keyifli anlar vaat ediyor. Hazırsanız, Sevimli Fare Masalı’nın büyülü dünyasına birlikte adım atalım!

Jimmy’nin ailesi eski bir evin tavan arasında yaşarmış. Jimmy, anne ve babasıyla eğlenceli zamanlar geçirirmiş. Annesiyle sohbet eder, kovalamaca oynar; babasıyla da neşeli şarkılar söylermiş. Fakat son günlerde Jimmy, eskisi gibi oyunlar oynayamamış.

Annesi hasta mıymış yoksa babasının çok işi mi varmış? Ama annesi de neşeliymiş, babası da… Daha sonra Jimmy, evdeki gariplikleri fark etmiş. Minik bir yatak, küçük elbiseler… Kendine sığmayacağını düşünmüş. Öfkeyle annesine doğru giderken, yoldaki oyuncağa takılıp düşmüş.

Annesi, Jimmy’nin öfkesini görünce merakla sormuş, ‘Jimmy, çok öfkeli görünüyorsun, bir sorun mu var?’ Jimmy, ‘Anlamıyorum. Minicik bir yatak, küçük elbiseler… Benim ne kadar büyüdüğümü görmüyor musunuz?’ diye bağırmış. Annesi, ‘Jimmy, daha sakin konuşursan seni daha iyi anlayabilirim,’ demiş ve dinlemeye devam etmiş. Jimmy halen öfkeliymiş, ‘Anlamıyorum, anlamıyorum!’ diye bağırmış.

Annesi, ’10’a kadar say, yanıma gel, otur, 10 kere nefes al, ver, yavaş yavaş anlat. Seni ne bu kadar öfkelendirdi?’ demiş. Jimmy, ‘Anne, baksana, ben bu yatağa sığmam ki, bu elbiseler de bana göre değil. Üstelik artık seninle de oynayamıyoruz. Beni kovalayamıyorsun çünkü artık hızlı koşamıyorsun,’ demiş. Annesi, Jimmy’nin sözlerine üzülmüş. Jimmy, annesinin kalbini kırdığını fark edince çok üzülmüş.

‘Keşke söylemeseydim. Kalbini kırdım istemeden. Otursaydım bir koltuğa, sakin sakin konuşsaydım. Sonra öfkem de dinlerdi, üzmezdim annemi. Şimdi nasıl affettireceğim kendimi?’ demiş. Jimmy, annesinin sakinleşmesi için verdiği önerileri düşünmüş ve uygulamış. O sırada annesi, Jimmy’nin neyin öfkelendirdiğini anlamış ve anlatmaya başlamış. ‘Jimmy, bu minik yatak, minik elbiseler yakında doğacak olan kardeşin için hazırlandı. Biz bu durumu sana daha önce anlatmalıydık, özür dilerim,’ demiş.

Jimmy, bir kardeşi olacağını duyunca çok mutlu olmuş. Annesine sarılmış ve, ‘Anneciğim, şimdi kızdığım için özür dilerim. Beni affeder misin?’ demiş. Annesi, ‘Jimmy, öfkelenmek normal bir duygudur. Fakat bunu kontrol etmeye çalışmalıyız. Eğer öfkemizi kontrol edemezsek, ortaya çok daha kötü sonuçlar çıkabilir. Öfkelendiğinde önce bir yere otur, 10 kere nefes al, ver, sonra konuşmaya başla,’ demiş.

Annesi gülümsemiş. ‘Şimdi anlaştığımıza göre, kardeşin için yapmamız gereken son bir şey var. Onu da sen yapmak ister misin?’ Jimmy, ‘Evet, evet,’ demiş. Annesi, ‘Kardeşine bir isim bulmalıyız. Yardım eder misin, Jimmy?’ demiş. Jimmy biraz düşündükten sonra, ‘Pibi olsun. Ben Jimmy’yim, kardeşim de Fibi. Şimdi kardeşim için bir sürpriz hazırlayacağım,’ demiş. Boyalarını ve kağıdını alıp babasının, annesinin, kendisinin ve kardeşinin resmini yapmış. Fibi’nin yatağını bırakıp, sabırsızlıkla kardeşini beklemeye başlamış.”

Masal OkuPinokyoHikaye OkuMor Elma Hikayesi


Benzer İçerikler

İyi Kalpli Çiçek Masalı Oku
İyi Kalpli Çiçek Hikayesi
Kürsüden İnmek De Mi Aklına Gelmiyor?
Kürsüden İnmek De Mi Aklına Gelmiyor Hikayesi
Keloğlan ile Tavşan Prenses Masalı
Keloğlan ile Tavşan Prenses Hikayesi
Çıkrıkçı Kız Masalı
Çıkrıkçı Kız Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.