Sevimli Kiki Hikayesi

Sevimli Kiki Masalı

Abone Ol google news

Sevimli kiki masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Sadece oyuncak ayıcıkların yaşadığı bir kasaba da sevimli mi sevimli bir yavru oyuncak ayıcık varmış. Kiki adındaki bu ayıcık, tüm arkadaşları tarafından çok sevilir, sevecen tavırları ile arkadaşları ile çok iyi anlaşır, onların her sorunlarında hemen yardım edermiş.

Sevimli Kiki, her gün yaptıkları gibi arkadaşları Bıdı ve Tedi ile birlikte parka oyun oynamaya gitmiş. Oradaki herkesle çok güzel oyunlar oynayan ve eğlenen Kiki, bir anda ayağı takılarak yere düşmüş. Yere düştüğünde canı çok acımış. Arkadaşları hemen yanına koşarak onu ayağa kaldırmış. Sevimli Kiki çok acıyan koluna baktığında, kolundaki dikişin söküldüğünü ve açıldığını fark etmiş.

Tüm arkadaşları ve Kiki çok korkmuş. Çünkü oyuncak ayıcık kasabasında ayıcıkların yaralarını dikebilecek hiç terzi yokmuş. Bu dikişleri yalnızca dağın ardındaki Terziler Kasabası sakinleri dikebiliyor, ancak onlar da çok paragöz oldukları için oyuncak ayıcıklardan bir sürü para istiyorlarmış.

Sevimli Kiki bu zamana kadar tüm arkadaşlarına yardım edip onlarla çok iyi anlaştığı için, arkadaşları ona yardım etmeleri gerektiğini ve bu yüzden onun yarasını dikebilmek için gerekli olan parayı bulmaları gerektiğini düşünmüşler.

Sevimli Kiki’nin ailesinin çok fazla parası olmadığı için Kiki de anne ve babasının onun yüzünden zor duruma düşmesini istememiş ve canı çok acısa da eve gittiğinde yarasını saklayarak doğru odasına gitmiş ve hiç çıkmamış.

O ara tüm arkadaşları, parktan evlerine döndüklerinde bu durumu anne ve babalarına anlatarak onlardan biraz harçlık istemişler. Sevimli Kiki’yi seven o kadar çok arkadaşı varmış ki neredeyse tüm köy onun için o gece bir sürü para toplamış. Sabah olduğunda hemen tüm arkadaşları toplanıp Kiki’nin evine gitmişler.

Sevimli Kiki, evinin önünde tüm arkadaşlarını görünce çok sevinmiş. Bıdı ve Tedi hemen Kiki’nin yanına yaklaşmış ve Bıdı;

-Geçmiş olsun Kiki. Sen bu zamana kadar hep bize yardım ettin ve hep çok iyi bir arkadaş oldun. Biz senin bu halde yaralı olmanı hiç istemiyoruz. Bu yüzden bu parayı senin için topladık.

Deyip, içi para dolu çantayı göstermiş ve bunu gören Kiki çok duygulanarak arkadaşlarına sarılmış. Tedi;

-Haydi hemen üstünü değiştir ve Terziler kasabasına gidelim. Bu parayla senin dikişlerini dikmelerini sağlayalım ve bu sayede sen de hemen iyileş.

Kiki, mutluluktan havalara uçarak hızlıca giyinmiş ve kasabaya gitmişler. Paragöz terzilerden biri hemen onu evine almış ve bir güzel kolundaki açılan dikişi dikerek eskisinden bile daha sağlam bir hale getirmiş. Sevimli Kiki, arkadaşları sayesinde iyileşmiş ve birlikte gülüp oyunlar oynamaya devam etmişler.

 

Sevimli Kiki Masalı
Sevimli Kiki Masalı

Sevimli Kiki Masalının Konusu Nedir?

Sevimli Kiki masalı, tüm arkadaşları tarafından sevilen ve her zaman onlara destek olan Kiki’nin, bir gün kolunun dikişlerinin açılması ve bunun üzerine onu seven ve onun yardım ettiği tüm arkadaşlarının onun için fedakarlık göstererek yardım ettikleri bir masaldır.

Sevimli Kiki Masalının Ana Fikri Nedir?

Sevimli Kiki masalının ana fikri, sevilen ve yardımsever bir insan olduğumuzda, bizleri seven dostlarımızın da bizlere yardım edeceği ve arkadaşlarımız için fedakarlığın ne kadar önemli olduğudur.

Sevimli Kiki Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, İyi bir arkadaş olup, dostlarımızın yardıma ihtiyacı olduğunda onlara yardım ettiğimizde, bir gün biz de yardıma ihtiyaç duyduğumuzda bu iyi arkadaşlığımız ve yardımlarımız sebebiyle arkadaşlarımızdan yardım alabiliriz.


Benzer İçerikler

Rakun Kunkun Hikâyesi
Rakun Kunkun Hikâyesi
Gülmez Sultan Fıkrası
Gülmez Sultan Hikâyesi
Yemeğin Buharını Yiyen, Ücretini Para Sesi Olarak Öder
Yemeğin Buharını Yiyen, Ücretini Para Sesi Olarak Öder Hikayesi
Huysuz Kirpi
Huysuz Kirpi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.