Sihirli Masal Kutusu Hikayesi

Sihirli Masal Kutusu Masalı

Abone Ol google news

Sihirli masal kutusu masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde çocukları çok seven bilge bir ihtiyarın sihirli bir masal kutusu varmış. Bu masal kutusu, bilge ihtiyar ona “Çocuklarıma masal anlat.” Deyince kendiliğinden açılır ve bilge dedenin yanına masal dinlemek için gelen tüm çocukları ışınlayarak onları masalın içerisine ışınlarmış. Tüm çocuklar sihirli masal kutusu ile ışınlandığı masal dünyasında sihirli kutunun anlattığı masalı hem dinleyip hem de canlı canlı izlermiş.

Masal dünyasında kimse çocuklara zarar veremez, masal bittiğinde de tüm çocuklar kutunun içerisinden bilge ihtiyarın odasına geri dönermiş. Bu sihirli masal kutusu, hem oldukça keyifli hem oldukça heyecanlı hem de öğüt veren birbirinden güzel masallar anlatır, çocuklar da bu masalın içerisinde masalı yaşayarak çok keyifli zaman geçirirlermiş.

Bu nedenle de tüm çocuklar bu masal kutusunu ve bilge ihtiyarı çok sever, her gün ihtiyarın evine masal dinlemeye gelirlermiş. Günlerden bir gün, kötü kalpli bir cadı, bu sihirli masal kutusunu öğrenmiş ve bu kutuya sahip olarak girdiği her masal dünyasından zenginlikleri çalarak geri dönebileceğini ve bu sayede de zengin olabileceğini düşünmüş.

Bilge ihtiyar gece yatağında mışıl mışıl uyurken, pencerenin arkasından ihtiyarı kısa süreliğine büyüyle donduran ve kapıyı da büyüyle açarak sihirli masal kutusunu çalan cadı, süpürgesine atlayıp hemen şatosuna uçmuş. Büyünün etkisi bittiğinde uyanan ve masanın üzerinde sihirli masal kutusunu göremeyen bilge ihtiyar, her yerde onu arasa da bulamamış.

Sabahında ihtiyarın evine masal dinlemek için gelen tüm çocuklar, bilge ihtiyarın kutunun kaybolduğunu söylemesi ile çok üzülmüş. Ancak tam bu sırada, o gece yürüyüşe çıktığı esnada cadıyı ihtiyarın evinin yakınlarında gördüğünü söyleyen bir kişi ile bilge ihtiyar cadının bunu yaptığını anlamış ve aklına çok iyi bir fikir gelmiş.

Sihirli Masal Kutusu, yalnızca bilge ihtiyarın zihnindeki güzel masalları çocuklara anlatıyor ve onları o dünyaya götürüyormuş. Bu nedenle de cadının o kutuyu kullanamayacağını ama ona çok iyi bir ders verebileceğini söyleyen bilge ihtiyar, doğru cadının evinin yolunu tutmuş ve pencereden cadının sihirli masal kutusunu çalıştırmaya çalıştığını görmüş.

Bilge ihtiyar “Çocuklarıma masal anlat.” Diye evin dışından bağırınca ihtiyarın sesini duyan sihirli masal kutusu açılmış ve bir anda cadıyı içerisine almış. Daha sonra bilge ihtiyar, aklından çok korkunç bir ormanda çok korkunç hayvanların olduğu ve cadıyı kovaladığını hayal edince, cadı kendisini bu masalın ortasında bulmuş ve çok korkmuş. Bir süre cadı tüm bu hayvanlardan korkuyla kaçtıktan sonra cezasını aldığını düşünen bilge ihtiyar masalı bitirmiş ve cadı geri dönmüş.

Kutuyu aldığı gibi evden dışarı çıkaran cadı, karşısında bilge ihtiyarı görünce ondan çok özür dilemiş ve hemen bu kutuyu ona geri vermiş. Bilge ihtiyar da çocukları için birbirinden güzel masallar anlatmaya devam etmiş.

Sihirli Masal Kutusu Masalının Konusu Nedir?

Sihirli Masal Kutusu masalının konusu, çocukların mutlu olması için sahip olduğu sihirli masal kutusu ile çocukları masal dünyasına götüren ve masallar anlatan bilge ihtiyarın bu kutusunu çalan ve masal dünyalarından altınları alarak zengin olmayı planlayan cadının yaşadıklarıdır.

Sihirli Masal Kutusu Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Sihirli Masal Kutusu masalının ana fikri, çıkar için kötülük yapmanın kötü sonuçlar doğuracağıdır.

Sihirli Masal Kutusu Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Sihirli Masal Kutusu ile kötülük yapmanın sonucunun eninde sonunda olumsuz olacağı dersini çıkartabiliriz.

Süt Havuzu MasalıParktaki Çiçekler MasalıMinik Ninni Perisi Masalı


Benzer İçerikler

İmparatorun Yeni Elbiseleri Masalı
Çıplak Kral Hikayesi
Kurşun Asker Masalı
Kurşun Asker Hikayesi
Yunus Balığı Masalı
Yunus Balığı Hikayesi
Yağmur Damlaları Masalı
Yağmur Damlaları Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.