3 Yaş Masalları2 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Sihirli Peri

Sihirli peri, Bir varmış bir yokmuş, geçmiş zamanın birisinde büyük bir şehirde yaşamına devam eden Esila isminde olan hem çok güzel hem de sevimli bir kız yaşamına devam edermiş. Fakat bu kızın annesi hasta olmasından dolayı değirmencilik yapan babası da büyük bir kısmını işinde geçirdiği için Esila okul harici tüm hayatını annesine yardım ederek devam ettirirmiş.

Esila annesinin evde yalnız kalmasını istemediği için çocuklar gibi parka gidip eğlenmekten geri kalırmış. Arkadaşları ne zaman çağırsa Esila onları ret ederek annesine bakmak zorunda olduğunu söylermiş.

Anne bu anlarda kızının arkadaşları ile beraber olamadığına çok üzülerek çıkması için ikna etmek istese bile bir türlü başarılı olamazmış.

Bir gün Esila ile annesinin arasında olan konuşmalara şahit olan peri de onları bir gün izlemiş ve Esila’nın neşeli olan annesine sürekli yardım etmesi çok mutlu etmiş.

Bir gün okuldan çıkarak eve gelen Esila için arkadaşları yine kapıyı çalmış ve içeri davet etmiş. Arkadaşları ise kırlarda olmak istediği için bunları annene getirdik, senin kırlarda olacak vaktin olmadığı için çiçek topladık demiş.

İlgili Makaleler

Annesi ve Esila aralarında her ne konuşursa o günden sonra anında olmaya başlamış. Sihirli olan peri anne mutlu olsun diye her şeyi yapıyormuş. Esila bir gün annesine senin iyileşmeni neden istemiyoruz demiş ve annesine sarılan Esila bir anda dua etmiş.

Bir gün sihirli peri ortaya çıkmış ve sihirli periden isteklerini dile getirmiş. Sihirli peri bir anda annesine dokunmuş ve gerçekten de bir anda annesini iyi etmiş.

Esila da o günden sonra arkadaşları gibi dışarı çıkabilmiş ve sürekli koşarak oynamış ve arkadaşları ile güzel vakit geçirmiş. Hem sihirli peri hem de annesi bu duruma çok mutlu olmuş.

 

Sihirli Peri
Sihirli Peri

Sihirli Peri Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Sihirli Peri masalı konusu Esila ve annesinin verdiği mücadeleyi anlatıyor. Annesi hasta olduğu için çocukluğunu yaşamaktan geri kalan Esila bir anda gelen sihirli peri ile her şeyi geride bırakır ve bir anda her şey yoluna girer. Annesinin iyileşmesini istedikten sonra annesi iyi olur ve Esila da arkadaşları gibi mutlu olur ve oynamaya başlar.

Sihirli Peri Masalının Ana Fikri Nedir?

Sihirli Peri masalı ana fikri eğer ailen için ne kadar fedakarlık yaparsan er ya da geç bu en iyi şekilde gelir seni bulur. Yeter ki iyi olmayı seç.

Sihirli Peri Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Sihirli Peri masalından çıkarılabilecek dersler arasında bir insan ne kadar fedakar ve iyi olursa hayatı da o kadar iyi olur. Bu yüzden biz de karşımıza çıkan her kötü şeyden bile ders almayı da seçmemiz gerekir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu