Şimşek McQueen Hikayesi

Şimşek McQueen Masalı

Abone Ol google news

Şimşek mcQueen masalı, Arabalar diyarında Şimşek McQuenn ve Çekici Jack, çok sevdikleri ulusal yarışları izlemek için stadyuma gidip yerlerini almışlar. Özellikle Şimşek McQuenn, çocukluğundan beri en hızlı yarış arabalarından biri olmanın hayalini kurduğu için bu yarışları büyük bir heyecanla takip eder, kendisini de bir gün bu pistte yarışırken hayal edermiş.

Çekici Jack ve McQuenn merakla yarışın başlamasını beklerken, bir takımın yarışçısı arızalandığı için yarışa gelememiş ve bir türlü yarış başlamamış. Bu takımın sahibi de mecburen seyirci arabalardan birini bu yarış için aramaya başlamış ve bunun için de Çekici Jack’i yanına çağırarak kendisine takımında yarışacak bir yarış arabası bulmasını istemiş.

Şimşek McQuenn’in en yakın dostu olan ve onun yarışma hayalini bilip ona güvenen Çekici Jack, direkt Şimşek McQuenn’e bu yarışta onun yarışacağını söylemiş. Ancak Şimşek McQuenn her ne kadar hayali olsa da yarışmaktan çok korkuyormuş ve bu nedenle bir türlü yarışmak istememiş. Sonunda onu cesaretlendiren ve hayallerinin peşinden gitmesi için bunun en büyük fırsat olduğunu söyleyen Jack, McQueen’i ikna ederek onu yarışa sokmuş.

Yarış başlamadan önce tir tir titreyen Şimşek McQuenn, sonra hayalini kurduğu bu yarışta en iyi sonucu almak ve hayaline kavuşmak için tüm gücünü toplamış ve yarış başlamış. Son sıradan başladığı yarışta o kadar hızlıymış ki, teker teker tüm rakip arabaları geçmeye başlamış. Yarışın sonlarına doğru birincilik için yarışan rakibini de son bir hırs ve gayretle geçen Şimşek McQuenn bu yarışı kazanmış.

Taraftarlar bu kim? Diye birbirlerine sorarken tribünden büyük bir heyecan ve gururla arkadaşını izleyen Çekici Jack, yüksek sesle;

  • O, Şimşek McQuenn!

Diye bağırmış. Bunu duyan seyirciler de onun adı ile tezahürat etmiş ve herkes onu tanımış. Bu performansı ile hemen takıma alınan Şimşek McQuenn gösterdiği azim ve çalışkanlık ile sürekli kendini geliştirerek her yarışı birinci olarak tamamlamış ve şöhreti tüm dünyaya yayılmış.

Ulusal bu yarışları kazanarak dünyanın en büyük yarış turnuvasına davet edilen ve dünyanın en hızlı arabalarının yer aldığı bu yarışta hayranı olduğu Francisco ile de tanışan Şimşek McQuenn, dünyanın en hızlı yarış arabası hayalini gerçekleştirmek için önündeki tek engel olan dünyanın en hızlısı Francisco ile mücadele etmeye hazırmış.

Yarış başlamış ve tüm rakiplerini geride bırakıp fark atan Francisco ve Şimşek McQuenn, yarışın sonlarında kıyasıya bir mücadele ile yan yana büyük bir çaba göstermiş. Yarışın son turunda bitiş çizgisine yaklaşırken heyecan artarken, ikisi de son gücüyle hızlanmış, birbiriyle o kadar yakın bitirmişler ki kimin kazandığı belli olması için bakılan görüntülerde son anda yarışı kazanan Şimşek McQuenn dünyanın en hızlı arabası olmuş ve hayalini gerçekleştirmiş.

Araba masalları içerisinde en çok sevilen masallardan biri olan kırmızı araba masalı çocuklarınız çok sevecek.

 

Şimşek McQueen Masalı
Şimşek McQueen Masalı

Şimşek McQueen Masalının Konusu Nedir?

Şimşek McQuenn masalı, dünyanın en hızlı yarış arabası olma hayalini gerçekleştirmek için önüne çıkan tüm engelleri aşıp tüm yarışları kazanarak bu amacına ulaşan kırmızı renkli sevimli bir araba olan Şimşek McQuenn’in hikayesini anlatmaktadır.

Şimşek McQueen Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Bu masalın ana fikri, zorluklara karşı mücadele edip, asla pes etmeyerek hayallerimizi gerçekleştirebilmek için korkmadan mücadele etmektir.

Şimşek McQuenn Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Hayallerimiz ve hedeflerimiz için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerektiği, bunun için çok çalıştığımızda hayallerimize kavuşabileceğimiz dersini bu masaldan çıkarabiliriz.


Benzer İçerikler

Gül Yüz Güleryüz
Gül Yüz Güleryüz Hikayesi
Yalnız Kaplumbağa
Yalnız Kaplumbağa Hikayesi
Zürafa Zambi Masalı
Zürafa Zambi Hikayesi
Nasreddin Hoca Sana Göre Hava Hoş Fıkrası
Allaha Borcunu Geç Ödeyen Kula Ne Zaman Öder Hikaye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.