Şirinler Hikayesi

Şirinler Hikayesi

Abone Ol google news
Şirinler Hikayesi
Şirinler Hikayesi

Şirinler Gerçek Hikayesi

Şirinler’i mutlaka biliyorsundur değimli? Maceralarından birini öğrenmek ister misin? Şirinlerin o şirin köyünde bütün şirinler yoğun hazırlıklar içindeymişler. Koşturup duruyorlarmış hep bir arada… Tamirci şirin ocak için odun kesmeye çoktan gitmişmiş bile hevesle… Aşçı şirin hazırladığı yemeklerin tadına bakıp bakıp “mmmmm nefis” diyerek dolaşıp duruyormuş. Şirine ormanda çiçekler topluyormuş, her birinin kokusunu özenle kontrol ediyormuş.Aşık şirin ise elinde çiçeklerle Şirine’ nin ardı sıra dolanmaktaymış. Yazar şirin akşamki parti için gönderilecek davetiyeleri büyük bir özenle hazırlarken. … postacı şirinde hazır bir şekilde, zarfların kendisine teslim edilmesini heyecanla bekliyormuş.

Akıllı şirin’in görevi hazırlıkları denetlemek, çıkabilecek sorunlara akılcı çözümler getirmekmiş. Zaten görev dağıtımını da en başta o yapmışmış. Muhasebeci şirin de masrafların hesabını tutmakla görevliymiş. Elbette ki her toplumda olduğu gibi şirinler arasında da çalışmayan tembeller olabiliyormuş. Tembel şirin tembel tembel güneşlenirken bir yandan da kayak yapmanın düşünü kuruyormuş. Ressam şirin, her gün mutlaka bir resim yapmak zorunda hissedermiş kendini öteden beri… Tembel şirin onun karşısına rahatça yerleşerek poz vermeye gönüllü olmuş elbette… en yoğun çalışmalar şirinlerin mutfağında yapılıyormuş. Aşçı şirin şirinbaba’ nın  doğum günü pastasını yapıyormuş. Ne yazık ki aksilikler de aşçı şirin’in peşini bırakmıyormuş.

Şirinler Hikayesi Oku
Şirinler Hikayesi Oku

Bütün hazırlıklar, şirin baba nın sürpriz doğumgünü partisi için yapılıyormuş. Neyse ki şirinbaba evinde deneylere öylesine dalmış ki hiçbir şeyden haberi olmuyormuş. Dışarıda şarkıcı şirinlerin yaptığı provalar elbette ki kulağına geliyormuş ama… o yalnızca “oh oh çocuklar şarkı söyleyip eğleniyorlar” diye düşünyormuş. Fakat dışarıda onunla aynı fikirde olmayan biri varmış: bebek şirin… çünkü davulun gümbürtüsü onu çok korkutuyormuş. Bu arada şakacı şirin de boş durmuyormuş elbette! Yavaş yavaş akşam oluyormuş bütün hazırlıklar tamammış palyaço şirin dahi gelmiş. Şirine de şirinbaba ya çiçek verirken yapacağı konuşmayı prova etmeye başlamış. Her şey yolunda görünüyormuş.

FAKAT O DA NE? GARGAMEL… uzun zamandır saklandığı yerden fırlayarak şirinleri yakalamak için kovalamaya başlamış. Şirinler kaçışıyorlarmış. Gargamel neredeyse onları yakalamak üzereymiş. Tam o sırada hayvan sever şirin, evcil dinozoru ile imdada yetişmiş. Sevimli dinoş çok büyük gözüküyormuş. Gargamel dinoş’ un sevimliliğini farkına varacak durumda değilmiş. Kocaman olduğunu görebiliyormuş sadece. Korkudan ödü patlayıp tir tir titreyerek arkasına bile bakmadan kaçmış. Parti yeniden başlamış. Hiçbir şeyden haberi olmayan şirin baba çok mutluymuş. Kendisi için verilen bu partide herkesle birlikte çooook eğlenmiş. Şirinler çok eğlenceli ve mutlu bir günü daha böylece geçirmişler.  Bundan sonra daha ne maceralar yaşayacaklar kim bilir? Hoşçakaaaal!

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Bili Bili Horoz Masalı
Bili Bili Horoz ve Altın Madeni Hikayesi
Köpek, Horoz ve Tilki
Köpek, Horoz ve Tilki Hikayesi
Balıkçı İle Küçük Balık
Balıkçı İle Küçük Balık Hikayesi
Hoca Yabancı Bilgini Nasıl Altetti
Hoca Yabancı Bilgini Nasıl Altetti Hikayesi

Yorumlar

  1. Zilan says:

    Masalların devamı gelsin .lutfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.