1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Tilki İle Oduncu

Tilki İle Oduncu
Tilki İle Oduncu

Tilki İle Oduncu Hikayesi Oku

Bir tilki, saatlerdir peşini kovalayan avcılar ve köpeklerden kurtulmak için kulübesi önünde tarlasına tohum eken bir çiftçiye yalvarmış “Aman  efendim, ne olur beni kulübenizde saklayın. Avcılar beni yakalayacaklar.”

Adam, kapıyı açmış ve tilki de bir köşeye  gizlenmiş. Birazdan avcılar da gelmişler. “Bu civarda bir tilki gördünüz mü” diye sormuşlar. “Hayır görmedim demiş adam. Ben burada sabahtan beri tohum ekiyorum” Adam bu sırada parmağıyla tilkinin saklandığı köşeyi işaret etmiş.

Adamın ne demek istediğini anlamayan avcılar köpekleri ile uzaklaşmışlar. Tehlike geçer geçmez saklandığı yerden çıkan tilki, adama teşekkür etmeye gerek duymaksızın gitmeye hazırlanmış.

Oduncu: “Bir dakika tilki arkadaş,” diyerek onu durdurmuş. “Hayatını kurtaran ev sahibine bir teşekkür etmeyecek misin?”

Tilki: “Eğer dilinle olduğu kadar parmaklarınla da namuslu biri olsaydın, sana gerçekten büyük bir teşekkür borcum olurdu.” demiş.

İlgili Makaleler

Uyku MasallarıTürkçe Masallar1 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!