Tuz Yüklü Eşek

Tuz Yüklü Eşek

Abone Olgoogle news
Tuz Yüklü Eşek
Tuz Yüklü Eşek

Kurnaz Eşeğin Sonu Masalı

Deniz kenarında tuzun daha ucuza satıldığını öğrenen bir seyyar satıcı, fazla miktarda tuz satın aldı ve eşeğine yükledi. Hayvan, ağır tuz yükü altında güçlükle yürüyebiliyordu.

Bir ırmak kenarındaki patikadan geçerlerken, eşeğin ayağı kaydı ve sırtındaki tuz çuvalları ile birlikte suya düştü. Asma eşek bu düşüşten kazançlı çıktı. Su tuzu eritmişti.

Sırtındaki yükü böylece hafifleyen eşek, şimdi hoplaya zıplaya gidiyordu. Satıcı, birkaç gün sonra yine tuz satın almak için deniz kenarına gitti.

Bu defa önceki zararını  kapatmak için daha fazla tuz yükledi. Ikına sıkına yürümeye çalışan eşek, aynı patikadan geçerken, kendini mahsus suya attı. Su, tuzu eritmiş, eşek yine yükünden kurtulmuştu.

Para kazanayım derken zarara uğrayan satıcı, eşeğin kurnazlığını nasıl yeneceğini düşündü. İki gün sonra, yine eşeğini önüne katarak deniz kenarına gitti ve bu defa hayvana sünger yükledi.

Eşek patikadan geçerken aynı oyunu oynamak için kendini yine suya attı. Ama bu defa evdeki hesap çarşıya uymamış, suyu iyice emen süngerler taş gibi ağırlaşmıştı. Bin bir güçlükle sudan çıkan eşeğin şimdi boynu bükülmüş, kulakları düşmüştü.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Benzer İçerikler

Tavşandan Kim Korkar? Masalı
Tavşandan Kim Korkar?
Karagöz ve Hacivat İş bulma
Karagöz ve Hacivat İş bulma
Arı Maya Masalı
Arı Maya Masalı
Küçük Fare Masalı Oku
Küçük Fare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.