Tuz Yüklü Eşek Hikayesi

Tuz Yüklü Eşek

Abone Ol google news
Tuz Yüklü Eşek
Tuz Yüklü Eşek

Kurnaz Eşeğin Sonu Masalı

Deniz kenarında tuzun daha ucuza satıldığını öğrenen bir seyyar satıcı, fazla miktarda tuz satın aldı ve eşeğine yükledi. Hayvan, ağır tuz yükü altında güçlükle yürüyebiliyordu.

Bir ırmak kenarındaki patikadan geçerlerken, eşeğin ayağı kaydı ve sırtındaki tuz çuvalları ile birlikte suya düştü. Asma eşek bu düşüşten kazançlı çıktı. Su tuzu eritmişti.

Sırtındaki yükü böylece hafifleyen eşek, şimdi hoplaya zıplaya gidiyordu. Satıcı, birkaç gün sonra yine tuz satın almak için deniz kenarına gitti.

Bu defa önceki zararını  kapatmak için daha fazla tuz yükledi. Ikına sıkına yürümeye çalışan eşek, aynı patikadan geçerken, kendini mahsus suya attı. Su, tuzu eritmiş, eşek yine yükünden kurtulmuştu.

Para kazanayım derken zarara uğrayan satıcı, eşeğin kurnazlığını nasıl yeneceğini düşündü. İki gün sonra, yine eşeğini önüne katarak deniz kenarına gitti ve bu defa hayvana sünger yükledi.

Eşek patikadan geçerken aynı oyunu oynamak için kendini yine suya attı. Ama bu defa evdeki hesap çarşıya uymamış, suyu iyice emen süngerler taş gibi ağırlaşmıştı. Bin bir güçlükle sudan çıkan eşeğin şimdi boynu bükülmüş, kulakları düşmüştü.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Bir Noel Sürpriz Masalı
Bir Noel Sürpriz Hikayesi
Küçük Kızın Hayali
Küçük Kızın Hayali Hikayesi
Kaplan Masalı
Kaplan Hikayesi
Maymun Masalı
Maymun Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.