Usta Sihirbaz Hikayesi

Usta Sihirbaz Masalı

Abone Ol google news

Usta sihirbaz masalı, Zamanın birinde çok uzakta şirin mi şirin bir köyde yaşayan usta bir sihirbaz varmış. Bu sihirbaz oldukça tecrübeli ve aklınıza gelen her şey ile alakalı numarası olan bir sihirbazmış. Yalnız oldukça yaşlanmış olmasından kaynaklı olarak artık yeteri kadar gösteriye katılamıyor. Zamanının çoğunu evde yatarak dinleniyordu.

Usta sihirbazın yaşlı olması ve evde devamlı olarak yatması çocuklar açısından oldukça üzücü bir durumdu. Çünkü çocuklar onun gösterilerini ve sihirbazlık numaralarını çok fazla sevmekteydiler. Bu yüzden de artık onun gösterilerini izleyemeyecek olmak onları çok üzüyordu.

Usta sihirbazda çocuklardan gelen bu istekleri duyuyor ve çok üzülüyordu. Keşke biraz daha geç olsaydı da onların yine yüzlerinin gülümsemesini mutlu olmasını sağlayabilseydi. Usta sihirbaz bu duruma o kadar üzülmüş ki ve demiş keşke bir çocuğum olsaydı da ona tüm sihirbazlık numaralarını öğretseydim. O da benden sonra çocuklara bu gösterileri yine yapabilseydi. Ama bu durum neredeyse imkânsızdır. Çünkü sihirbazın bir çocuğu yoktu. Bu anlamda kime nasıl anlatacak nasıl öğretecekti.

Usta sihirbaz bir gün evden çıkarak ekmek almaya gitti. O zaman yolda bir çocuk gördü. Bu çocuğu görünce içinde tuhaf bir his oluştu. Nedenini bilmiyordu ama çocuk ona çok garip gelmişti. Ayaklarında ayakkabı yoktu fırının orada öylece duruyordu. Fırıncı o anda dışarı çıkarak çocuğu azarlamaya başladı. Çocuğa’ her gün buraya geliyorsun gelmeni istemiyorum ben sana ekmek veremem paran yoksa sana ekmek de yok’ şeklinde bağırıyordu. Sihirbaz şok halinde çocuğun yanına doğru gitti.

Usta sihirbaz fırıncıya niye bağırıyorsun yaptığın çok ayıp şeklinde kızdı. Çocuk için de ekmek alarak verdi. Arkasını dönüp giderken dayanamadı. Dönüp çocuğun yanına gitti ve neden dışarıda olduğunu ailesinin nerede olduğunu sormak istedi.

Çocuk kocaman kahverengi gözleri ile isminin Kerem olduğunu söyledi. Ailesi yoktu hepsi vefat etmiş. Hiçbir tanıdığı ve akrabası da yokmuş zaten insan düşmeye görsün. O da sokaklarda yaşıyormuş Ona yardım eden insanlar sayesinde karnı doyuyormuş. Usta sihirbaz bu duruma çok üzülmüş. Bu sebepten dolayı da Kerem’e onunla yaşamasını teklif etmiş. Kerem bu duruma çok sevinerek hemen kabul etmiş. Sihirbaz tüm bildiklerini ona anlatarak onu da usta bir sihirbaz haline getirmiş. Bilgi paylaştıkça güzelmiş. Birlikte mutlu bir hayat sürmeye devam etmişler.

Usta Sihirbaz Masalı
Usta Sihirbaz Masalı

Usta Sihirbaz Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Usta sihirbaz masalının konusu yaşlanmış olan bir sihirbazın yaşadıkları ile alakalıdır.

Usta Sihirbaz Ana Fikri Nedir?

Usta sihirbazın ana fikri özellikle kişinin sahip olmuş bilgi birikimini başkalarına aktarmanın önemi olduğudur. Bu sayede nesilden nesle bilgiler aktarılacaktır.

Usta Sihirbaz Masalından Çıkarılabilecek Olan Dersler Nelerdir?

Bu masaldan çıkarılacak en önemli ders paylaşmaktır. Diğer bir ders ise insanları hor görmeden yardımcı olmaya çalışmaktır.


Benzer İçerikler

Peynir Kokusu
Peynir Kokusu Hikayesi
Minik Tavşan Masalı
Minik Tavşan Hikayesi
Toprak Prenses
Çöl Canavarı ve Toprak Prenses Hikayesi
Halil İbrahim Bereketi Hikayesi
Halil İbrahim Bereketi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.