2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Yardımsever Parmak Perileri

Yardımsever parmak perileri en güzel masallar arasında yer alıyor. Masalda, iyi kalpli ve yardım etmeyi çok fazla seven prenses vardı. Prenses diğer komşu ülkeden olan prensle evlenir. Prens, onu çok fazla sevdiği gibi her ne derse iki etmeden yerine getiriyormuş. Prensesin canı her ne isterse hemen yardımcılarına söyleyerek gerekenin bir an önce yapılmasını söylüyordu. Hiçbir şeye elini bile sürmesine gerek kalmadan her şeyin yapılmasından bir süre sonra çok sıkılmıştı. Prenses hayatından çok fazla keyif almamaya ve gülmemeye başlamıştı.

Prens onun bu halini fark ederken, mutlu olmasını sağlayacak şeyler yapmaya başlamıştı. Prensesin gülmesi için ülkenin pek çok farklı yerlerinden sihirbaz ve hokkabazları getirmişti. Etkinlik yapılırken sihirbaz ve hokkabazın komik halleri herkesi güldürürken sadece onu mutlu edememişti. Prensesin mutsuz olduğunu fark eden yaşlı bir bilge prense giderek bu durumun neden olduğunu sorar. Prens, prensesin bu halinin neden böyle olduğunu bilmediğini ve sürekli olarak bu şekilde olduğunu söyler.

Bu durum karşısında prensle bilge adam çareyi ormana gitmekten yana bulmuş. Prensle birlikte ortama geldiklerinde onları karşılayan sevimli periler olmuş. Bilge adam, prensin bu durumunu sevimli perilere de anlatmış.

Parmak periler durumu dinledikten sonra prensle birlikte sarayın yolunu tutmuş. Prensesin odasına girdikleri esnada prense dönerek ‘’ bizi yalnız bırakabilir misin’’ demişler. Prensesle yalnız kalmasından sonra sohbet etmeye başlamışlar. Prensle başlamışlar sohbet etmeye. Prensesle uzun soluklu şekilde sohbet ettikten sonra onu mutlu etmek için sihir yapmaya karar verilir. Prensesin artık yapacaklarına engel olmamasını sağlayacak bir sihir yapmışlar. Sihir yapıldıktan sonra prenses artık sarayda her istediğini yapıyor ve özgürce dolaşma fırsatına sahip oluyormuş.

Prensesi herkes çok seviyor ve ona değer veriyormuş. Prensesin güleryüzlü ve cana yakın şekilde  davranması ülkede sevilen bir kişi haline gelmesine neden olmuş. Prenses ve prensin bu şekilde olması da ülkeyi bir huzurun kaplamasına neden olmuş.

İlgili Makaleler
Yardımsever Parmak Perileri
Yardımsever Parmak Perileri

Yardımsever Parmak Perileri Konusu Nedir?

Masal oku, Yardımsever Parmak Perileri konusu her şeyin ayağına hizmet halinden gelmesinden huzursuz olan ve özgür olmak isteyen prensesin yaşamını ele almıştır.

Yardımsever Parmak Perileri Ana Fikri Nedir?

Yardımsever Parmak Perileri ana fikri, her şeyin çaba sarf etmeden kazanılması bir süre sonra kazandığımız şeyin çok fazla önemli olmamaya başlamasına neden olur. Özgürce rahat, keyif dolu ve mücadele ederek kazanmış olduğumuz şeyler daha da önemli ve zevklidir.

Yardımsever Parmak Perileri Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Yardımsever parmak perileri çıkartılabilecek dersler, mutlu olmak için bazen kişinin kendi haline kalması ve özgürlüğü tatması gerekebilir. Hiçbir emek ve çaba olmadan kazanılan şeyler bir süre sonra tat vermeme gibi durumların açığa çıkmaya başlamasına neden olacaktır. Bu nedenle bazı şeyler kendiliğinden olmalı.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!