1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Hasta Aslan

Hasta Aslan
Hasta Aslan

Akıllı Tilkinin Aslandan Kurtulma Hikayesi

Not: Bu Hikayede Ölüm ve Şiddet Geçmektedir.

Aslanın biri artık iyice yaşlanmış. Yaşlandığı içinde ava çıkamıyormuş. Bütün gün ininde yatıyor, güçlükle soluk alıyormuş. Hasta olduğunu duyurmuş öteki hayvanlara.

Ormanda kim varsa ona geçmiş olsun ziyaretine gitmiş. Aslan, yanına yaklaşana bir pençe atıp öldürüyor, sonra da onu bir güzel mideye indiriyormuş.

Bir süre sonra, tilki de onu ziyarete gitmiş. Ama inine girmemiş aslanın. Kapıda durup ormanlar kralının hatırını sormuş.

”Sevgili dostum” demiş aslan. ”Niye uzakta duruyorsun öyle? Gelsene. Şunun şurasında kaç günlük ömrüm kaldı… Gel de seni son kere yakından göreyim.” diye eklemiş.

İlgili Makaleler

”Kusura bakma” demiş tilki. ”Ben burada kalayım, daha iyi. Doğrusunu istersen, inin önündeki ayak izleri kafamı karıştırdı biraz. Bütün izler içeriye doğru… Hiç dışarı doğru olanı yok.”

Ders Verici HikayelerDede Korkut Hikayeleri8 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!