10 Yaş Hikayeleri3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Yedi Keçi Yavrusu

Yedi Keçi Yavrusu
Yedi Keçi Yavrusu

Yavru Keçilerin Kurttan Kaçışı

Bir varmış bir yokmuş. Ormanlardan birinde bir keçi ile yedi yavrusu yaşarmış. Bir gün anne keçinin dışarı çıkması gerekmiş. Yavrularına demiş ki-

– Yavrularım. Ben yokken çok dikkatli olun. Benden başka kimseye kapı açmayın. Hain kurt sizi yemek için her yola başvurabilir. Sakın dediklerimi unutmayın.

Yavrularını teker teker öpmüş ve yola koyulmuş. Hain kurt bu yedi küçük yavru keçinin yaşadığı evi gözlüyormuş. Anne keçinin evden çıktığını görünce ağzı sulanmış. Hemen kapıya yaklaşıp:

– Yavrularım açın ben geldim, demiş. Tabi ki küçük yavrular bu sesin annelerinin sesi olmadığını anlamışlar.

– Sen bizim annemiz değilsin. Onun sesi daha incedir, demişler.

İlgili Makaleler

Hain kurt hemen sesini inceltmiş. Sonra da:

– Açın yavrularım, bakın size neler aldım, demiş. Yavrular annelerinin bu kadar erken dönmeyeceğini biliyorlarmış. Kapının deliğinden bakmışlar. Hain kurdun tüylerini görünce:

– Hayır! Sen bizim annemiz değilsin. Onun bembeyaz tüyleri vardır, demişler.

Kurt bu sefer de ayaklarını una bulamış. Ayakları bembeyaz olmuş. Kapıyı çalmış. Yavrularım açın kapıyı, demiş.

– Eğer annemizsen bize ayağını göster, demişler. Kurt da una buladığı beyaz tüylü ayaklarını göstermiş. Yavrular bu sefer inanmışlar. Kapıyı açmışlar. Açmışlar ama hain kurdu karşılarında görünce çok korkmuşlar.

Hepsi bir yere saklanmış. Hain kurt onları bulmuş ve “cup” diye midesine indirmiş. Sadece saatin içine saklanmış olan en küçük keçi yavrusunu bulamamış. Karnı iyice doymuş. Bahçedeki ağacın altına yatmış. Uyumuş.

Biraz sonra keçi anne gelmiş. Açık kapıyı ve darmadağın olan evi görünce olanları anlamış. Ümitsizce yavrularına seslenmiş. Tam o sırada saatin içine saklanan en küçük keçi yavrusu bağırmış;

– Ben buradayım anneciğim, saatin içindeyim.

Anne keçi sevinçle yavrusunu oradan çıkarmış. Yavru keçi olanları annesine anlatmış. Birlikte kurdu bulmuşlar. Ağacın altında uyuyormuş. Karnı kocamanmış ve içinde yavrular kımıldıyormuş. Anne keçi hain kurdun karnını yarmış.

Yavrularını teker teker çıkarmış. Sonra da kurdun karnına taş doldurmuş. Bir güzel dikmiş. Az sonra kurt uyanmış. Güçlükle ayağa kalkmış. Dereden su içmek istemiş. Ama karnındaki taşlar yüzünden dereye düşmüş. Kötülüğünün cezasını çekmiş.

Anne keçi yavrularına sarılmış. Küçük kuzular için bu olay ders olmuş. Bir daha tanımadıkları kimseye kapı açmamışlar.

Bu masalda neler öğrendik, hatırlayalım;

1- Masalda kaç keçi yavrusu var?

a) Altı

b) Beş

c) Yedi

2- Keçi yavrularını kim kandırmaya çalışıyor?

a) Horoz

b) Kurt

c) Panda

3- Kurttan kurtulan bir keçi yavrusu nereye saklanmış?

a) Dolaba

b) Saatin içine

c) Perdenin arkasına

Çocuk HikayeleriBinbir Gece MasallarıAndersan Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
3 Oy

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!