Aslan İle Çiftçi Hikayesi

Aslan İle Çiftçi Hikayesi

Abone Ol google news

Aslan ile çiftçi hikayesi, günlerden bir gün yaşamış olduğu ortamdan çok fazla sıkılmış olan çiftçinin herkesten uzak yaşayabilecek olduğu bir hayatı arzulamasıyla günleri geçiyormuş. Çiftçi, herkesten uzak bir şekilde yaşam sürmek için uğraşırken ormanın en güzel yer olduğunun kararını vermeye başlamış. Bir süre sonra yiyecek bir şey alarak hemen ormanın derinliklerine doğru yol almaya başlamış. Ormana vardığı esnada nereye gidecek olduğuna karar verememiş.

Kafasını nereye doğru çevirse farklı bir yer karşısına çıkıyormuş. Üstelik bir de karşısında ona doğru gelen aslan olduğunu fark ettiğinde panik havasına girmek zorunda kalmış. Her ne kadar ilk etapta korku içerisine kaplamış olsa da daha sonrasında yardıma ihtiyacı olabileceğini düşünerek hemen yanına gitmeye başlamış.

 

Aslan İle Çiftçi Hikayesi
Aslan İle Çiftçi Hikayesi

Aslan daha sonrasında kendisine doğru yaklaşırken, çiftçi üzerindeki şaşkınlığı üzerinden atmaya başlamış ve hemen gözünü aslanın pençesine doğru dikmiş. Aslanın pençesinin elinde şişkinliğe sebep olan bir dikenin olduğunu anlamış. Çiftçi aslanın bu halini gördükten sonra kendisine sakin olmalısın, pençede olan dikeni kolay şekilde çıkaracağım demiş. Pençesine hemen elini attığı gibi tutup çekmeye başlamış.

Aslan, pençesindeki dikenin çıkmasından sonra çok fazla rahatlamış. Çiftçi dikeni çıkardıktan sonra aslanın ayağını hemen sararak rahat bir şekilde gezmesini söylemiş. Aslanın yanından ayrılan çiftçi ormanı çok fazla sevdiğinden dolayı kulübe yaparak yaşamını burada sürdürmeye devam etme kararı almış. Günlerden bir gün av yakalama derdinde olan birkaç insan grubu, çiftçinin olduğu yere gelmiş.

Çiftçinin hiçbir suçu yokken kendisine çeşitli suçlamalar yapılarak onun kolundan tuttuğu gibi aslanların yer almış olduğu çiftliğe koyulma kararı alınmış. Çiftçi ilk olarak karşısında aslanı görünce korku halinde olsa da daha sonrasında kendisine yardım etmiş olduğu aslanın olduğunu fark ederek rahatlamaya başlamıştı. Aslan çiftçiyi başıyla severken diğer aslanların ona yaklaşmasına asla izin vermemiş. Bu durumu fark eden diğer çiftçiler bu nasıl olur? diye kara kara düşünmeye başlamış.

Çiftçiye nasıl böyle bir şey olduğunu sordukları esnada çiftçi her şeyi teker teker anlatmıştı. Yetkililer onu dinledikten sonra suçsuz olduğuna karar vererek serbest bırakmıştır. Aslan ormana götürülerek serbest şekilde bırakılmıştır. Böylelikle çiftçi yapmış olduğu bu iyiliğin karşılığını en güzel şekilde almıştır.

 

Aslan İle Çiftçi Hikayesi
Aslan İle Çiftçi Hikayesi

Aslan İle Çiftçi Hikayesi Konusu Nedir?

Aslan İle Çiftçi Hikayesi konusu Çiftçi ile Aslan arasında geçen yardımseveri ele alıyor. Çiftçinin aslana yapmış olduğu iyilik sonrasında başına geldiği kötü bir olay yaptığı iyiliğin tekrardan karşısına çıkmasına neden olmuştur.

Aslan İle Çiftçi Hikayesi Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Aslan İle Çiftçi Hikayesi  ana fikri, Çiftçinin aslanın eline diken battıktan sonra yardım etmesi ve daha sonrasında başına gelen kötü olay sonucunda aslana rastladığında aslanların olduğu yerden çıkmasına neden olmuştur.

Aslan İle Çiftçi Hikayesi Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Aslan İle Çiftçi Hikayesi çıkartılabilecek dersler arasında iyilik yaparsanız karşılığında iyilik bulursunuz.


Benzer İçerikler

Kurt İle Keçi
Kurt İle Keçi Hikayesi
Padişahın Küçük Kızı Masalı Oku
Padişahın Küçük Kızı Hikayesi
Küçük Kızın Hayali
Küçük Kızın Hayali Hikayesi
Mavi Sakal Masalı
Mavi Sakal Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.