Harika Uçuş Hikayesi

Harika Uçuş Masalı

Abone Ol google news

Harika uçuş masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde kocaman bir uçak pistinde yaşayan ama uçmaktan çok korkan minik bir jet varmış. Diğer tüm arkadaşları ve büyükleri gökyüzünde süzülürken, minik jet yalnızca pistte gezerek onların nasıl kalkış yaptığını ve iniş yaptığını izlermiş.

Her ne kadar uçmayı çok istese de yükseklerde uçmaktan çok korkan ve bir türlü uçmaya cesaret edemeyen bu jet, tüm gün kendisini gökyüzünde, bulutların üzerinde, şehir şehir gezdiğini hayal edermiş.

Günlerden bir gün, minik jet yine meraklı meraklı pistte etrafı izlerken, bu minik jeti her gün pistte iniş yaparken meraklı meraklı kendisini ve diğer uçakları izlerken gören pisttin en büyük ve en hızlı jeti, bu minik jetle konuşmaya karar vermiş.

Diğer tüm yavru uçaklar, helikopterler ve jetler çok yüksek olmasa da pisttin etrafında uçarken, onun neden uçmadığını merak ediyormuş. Minik jet, hemen yanına kocaman bir jetin iniş yaptığını görünce çok heyecanlanmış. Gökyüzünde hıphızlı uçan ve her zaman onun gibi olmayı hayal ettiği jeti karşısında gören minik jet, neden burada olduğunu merak ederken, büyük ve hızlı jet;

-Merhaba ufaklık. Ben seni her seferinde pisttin etrafında bizleri izlerken görüyorum. Sen neden yaşıtların gibi uçmuyorsun?

Demiş. Minik jet ise yüksekten çok korktuğunu, uçmayı çok istediğini ama hem korktuğu hem de cesaret edemediği için uçamadığını söylemiş. Bunu duyan ve küçükken kendisi de tıpkı böyle bir jet olan büyük jet, minik jete yardım etmek istemiş.

-Seni bu korkundan kurtarabilirim. Hadi atla kanadıma ve senin korkunu yenmene yardımcı olayım.

Demiş. Minik jet her ne kadar çok korksa da onun gibi olmanın hayalini kurduğu jetin üzerinde uçabilmenin heyecanıyla cesaret edemese de zorla bu teklifi kabul etmiş ve atlamış büyük ve hızlı jetin kanadına.

Büyük jet, korkmaması için yavaş yavaş kalkmış ve en yükseğe kadar çıkarak yavaşça gitmeye başlamış. İlk başta çok korkan ama sonra bulutların üzerinde harika bir manzarayı gören ve uçmanın ne kadar keyifli olduğunu, hiç korkulacak gibi bir şey olmadığını anlamış.

Büyük jet onu pistte indirdiğinde minik jet tüm korkularını artık yenmiş. Ertesi gün diğer arkadaşları ile birlikte o da pistin üstünde çok yükseğe çıkmadan uçmaya başlamış. Büyüdüğünde ise ona yardım eden görkemli jetten bile hızlı bir jet olmuş ve insanları istediği yere en kısa sürede taşımış.

Harika Uçuş Masalının Konusu Nedir?

Harika Uçuş masalının konusu, minik bir jet olarak yüksekten ve uçmaktan korkan ve bu nedenle de tüm gün yalnızca pistte uçan uçakları izleyen bu jetin, hep onun gibi olmak istediği pistin en büyük ve en hızlı jetinin yardımıyla korkularını yenmesi ve uçmayı öğrenmesidir.

Harika Uçuş Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Harika Uçuş masalının ana fikri, cesaret gösterebilmenin korkuları yenebilmek ve en iyisini başarabilmek için en önemli şey olduğudur.

Harika Uçuş Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Harika Uçuş masalı ile korkularımızın üzerine giderek yenebileceğimiz, kendimize güvenmemiz ve cesur olmamız gerektiği gibi dersleri çıkartabiliriz.

Masal okuKanguru Hopidik MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Aydedenin Gözlüğü
Aydedenin Gözlüğü Hikayesi
Koca Ayı ile Maşa Masalı
Koca Ayı ile Maşa Hikayesi
Küçük Fare Masalı Oku
Küçük Fare Hikayesi
Eşek İle Keçi Masalı
Eşek İle Keçi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.