2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel Bebek MasallarıEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasal ve Hikaye DinleMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Kırmızı Balık Masalı

Kırmızı balık masalı, kaplumbağa ile balık çölde beraber güzel zaman geçirir. Sürekli birbirlerine arkadaşlık etmek ve arkadaşlarını her geçen gün daha fazla perçinlemek çok fazla hoşlarına gidiyormuş. Bir anda karşılarında avcı belirlenmiştir. Avcı kaplumbağayı bir tutuşla hemen çölden çekerek kendine doğru sürüklemiş. Kırmızı balık bunu gördüğü zaman çok fazla üzülürken, çok sevmiş olduğu arkadaşı kaplumbağa salması içinde avcıya yalvarmış. Fakat avcı kırmızı balık yalvarmalarına hiçbir şekilde cevap gelmiyormuş. Kırmızı balık, avcının bu yanından vazgeçmeyeceğini fark ederek yeni bir teklif sunmaya devam ediyor.

Kırmızı balık, inci teklifini avcıya sunmuş. Avcı kırmızı balık tarafından inci teklifini duyduğu zaman çok fazla mutlu olmuş. Kırmızı balık avcının sevinçli halleri gördükten sonra sana çok değerli bir inci vermeye başlayacağım der. Avcı değerli ve parlak görüntüsü ile mest etmeyi başarmış olan inciyi gördükten sonra kaplumbağayı çölün olduğu yere yeniden bırakmış. Avcı elindeki inciye baka baka gittiği sırada bir yandan da çölde duran kırmızı balığa aklı gitmiş. Hemen olduğu yerden geri dönerek kırmızı balığın olduğu yere gelmiş. Kırmızı balığa tekrardan o inciden yeniden getirebilme durumunun olup olmadığını sormuş.

Bunun üzerine Kırmızı balık tekrardan avcıya giderek değerli olan inciye kavuşmak için yola çıkması gerektiğinin farkındaymış. Eğer o inciyi bana verirsen göldeki en büyük inciyi sana veririm demiş. Falcı bunu duyduktan sonra hemen gözleri de fal taşı gibi açılmaya başlamış. Teklifi hemen kabul ettikten sonra elindeki inciyi kırmızı balığa vermiş. Kırmızı balık yeniden inciye sahip olup aldıktan sonra gölün dibine doğru bir dalış yapmaya başlamış. İnciyi kaplumbağaya verirken aç gözlülük yapan tek bir tane ile yetinmeyen avcı öylesine arkasından bakakalmış. Masalda burada bitmiş.

Kırmızı Balık Masalı
Kırmızı Balık Masalı

Kırmızı Balık Masalı Konusu Nedir?

Kırmızı Balık Masalı konusu, avcının kaplumbağayı alması ve arkadaşı olan kırmızı balığın onu kurtarmak için inci teklifi sunmasını anlatır. Kırmızı balık tekrardan çölde arkadaşlık yapmış olduğu kaplumbağa kavuşmak için inci alması gerekecektir.

İlgili Makaleler

Kırmızı Balık Masalı Ana Fikri Nedir?

Kırmızı balık masalı ana fikri, aç gözlülük yapan avcı elindeki inciden de oldu. Elimizdekiyle yetinmeyi bilmezsek ondan da olmak zorunda kalabiliriz.

Kırmızı Balık Masalı Çıkarabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Kırmızı balık masalı çıkarabilecek dersler, iyi niyet her zaman daha da güzelliklerini önümüze sunacaktır. Bu nedenle yardımlaşma, fedakarlık ve sevdikleriniz için bir şey yaptığınız zaman kazanan hep siz olursunuz. Fakat işi kötülüğe vurur ve açgözlü şekilde davrandığınız zaman elinizdeki mevcut olan her ne varsa onunda zamanla yok olmasına neden olursunuz. Elinizdeki tuz buz olmasını istemiyorsanız o zaman bencil olmayı bırakmalısınız. Unutmayın ki iyi bir kişi olduğunuz zaman hayatınızda o şekilde devam etmeye başlayacak.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!