1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Atmaca İle Güvercinler

Atmaca İle Güvercinler
Atmaca İle Güvercinler

Kral Atmaca Masalı

Atmaca gözünü bir sürü güvercine dikmişti. Ama ne zaman üzerlerine doğru süzülse, güvercinler kaçmışlardı.

Kendi gölgesinin kendisini ele verdiğini sanarak, bulutlu bir günü bekledi; ne var ki, yine bir tek güvercin dahi yakalayamadı.

Günlerdir ağzına bir şey koyamayan atmaca, güvercinleri kurnazlıkla yakalamayı düşündü. Çürümüş bir ağacın tepesinden onlar seslendi:

– Güvercin kardeşlerim, her gün korku ve endişe içinde yaşayacağınıza, huzur ve güvenlik içinde rahat bir hayat sürmek istemez misiniz?

Mutlu bir hayatın sırrı, yine sizin kendi ellerinizde. Eğer beni kendinize kral yaparsanız, gökler benim hâkimiyetim altında olduğundan, size kimse dokunamayacaktır.

İlgili Makaleler

Aptal güvercinler, atmacanın gerçekten kendilerinin iyiliğini düşündüğüne inandılar ve onu kendilerine kral ve koruyucu yaptılar.

Ama atmaca, krallık tahtına oturur oturmaz, her gün akşam yemeklerinde kendisine güvercin kurban edileceği emrini yayınladı.

Bebek MasallarıEğitici Masallar7 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Soyadım saçma bileyrum ha uşaklar böyle düşünmeyun da sizde sevin ggggfigifgfgif

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu