1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Kartal İle Karga

Kartal İle Karga
Kartal İle Karga

Karganın Feryadı Masalı

Kendine yiyecek arayan bir kartal, çayırda, anasının yanında otlayan bir kuzu gördü. Yüksek kayalar arasından yıldırım hızı ile süzüldü, kuzuyu kaptı ve kuvvetli kanatlarını çırparak havalandı; yuvasına doğru uçtu.

Civardaki meşe ağacının bir dalında olup bitenleri seyreden bir karga, kendi kendine dedi ki:

– Yiyecek bulmak için bundan daha kolay bir şey düşünülemez. Böylece, çayırda otlayan bir koçu gözetleyerek, bütün kuvveti ile sırtına kondu ve bu kocaman koçu havaya kaldırmaya çalıştı.

Pek tabii, koçu bir santim bile yukarı kaldıramadı; üstelik, ayakları koçun tüylerine dolanmıştı. Eğer koç, ayaklarını kurtarmak için can havli ile haykıran karganın sesini işitmeseydi, sırtında bir karga bulunduğunun bile farkında olmayacaktı.

Karganın feryadı, çobanın dikkatini çekti ve hemen koçun yanına giderek kargayı yakaladı, kanatlarını kesti ve oynamaları için çocuklarına götürdü.

İlgili Makaleler

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!