Kurt ile Koyun Hikayesi

Kurt ile Koyun Hikayesi

Abone Ol google news

Kurt ile koyun hikayesi, bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Bir gün, küçük bir köyde yaşayan Kurt, yemyeşil bir ormanda gezintiye çıkmıştı. Ormanın içinde koşuşturan koyunları gördüğünde aklına onları kovalamak ve onlara kötülük yapmak gelmiş.

 Hemen onların peşine düşmüş. Kurt’un gelişini fark eden masum koyunlar korkup kaçmaya başlamışlar. Koyunlar kaçmaya başladıklarında, Kurt da onları kovalamaya başlamış. Koyunlar nereye koşarsa kurt da zavallı koyuncukların peşinden koşmuş.

Koyunlar, o kadar korkmuşlar ki hemen ormana doğru koşup kendilerine sığınabilecekleri bir Mağara bulmaya çalışmışlar. Küçük bir mağara bulup içinde saklanan koyunları, Kurt takip ederek, koklayarak bulmuş

Mağarada korku dolu kovalamacalar devam etmiş. Fakat bir anda hiç beklenmedik bir şey olmuş ve Kurt, mağara içinde koyunları kovalarken bir anda mağaranın duvarına çarpmış. Kurt, duvarın sertliğine çarptığı için, yere düşüp hafifçe yaralanmış. Canı acıyan kurt etrafında dönüp sızlanmaya başlamış. Kurt’un acı çektiğini gören Koyunlar ise, ona yardım etmek için yanına koşarlar.

Hemen Kurt’un yaralarını temizleyip sarmaya yardım ederler. Kurt her ne kadar koyunlara kötülük yapmış olsa da Kurt’un düşmesine ve canının yanmasına sebep oldukları için, Kurt’tan özür dilerler. Kurt ise bu iyiliklerini karşılıksız bırakmaz ve yaptığının çok yanlış olduğunu düşünerek koyunlardan özür diler.

Kurt çok pişman olmuştur, koyunlara karşı çok mahcup olmuş ve onlardan af dilemiştir.

  • Koyun kardeşler sizden çok özür dilerim. Sizi korkutup kovaladım. Halbuki siz bana hiçbir kötülük yapmamıştınız. Ben buna rağmen size kötülük yaptım. Çok özür dilerim sizlerden.

Koyunlar ise Kurt’un bu davranışı üzerine özrünü kabul ederler. Çünkü önemli olan kişinin yaptığı hatalardan ders çıkarıp bir daha bu hatayı yapmamasıdır. Koyunlar Kurt’tan sadece bir daha kimseyi kovalamamasını ve hiçbir canlıya zarar vermemesini isterler.

Artık akıllanmış olan iyi niyetli Kurt bu teklifi kabul eder ve koyunlar ile arkadaş olmayı ister. Koyunlar da bu teklifi kabul eder. Hep birlikte mutlu, huzurlu bir arkadaşlık kurarlar.

Böylece, Kurt ile Koyunlar, ormanın içinde birlikte gezintilere çıkıp mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişlerdir.

Kurt İle Koyun Hikayesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Kurt ile koyun hikayesinin konusu hiçbir canlıya zarar vermemek. Etrafımızda bulunan herkese iyilik yapıp zor zamanında yanında olmaktır. Birileri bize kötülük yapmış olsa da başına kötü bir durum geldiğinde ona yardım etmeyi bilmektir.

Kurt İle koyun Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Kurt ile koyun hikayesinin ana fikri yardımlaşmaktır. Çevremizdeki herkese yardım etmeyi bilmeliyiz.

Kurt İle Koyun Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kurt ile koyun hikayesinden çıkartılabilecek en büyük ders, herkese karşı iyi niyetli olup, yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmeyi bilmektir. Çevremizde bulunan kimseye kötülük yapmamalıyız.

Masal OkuMinik Tavşan MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Cimri İle Cömert Hikayesi
Cimri İle Cömert Hikayesi
Kendini Beğenmiş Tavşan
Kendini Beğenmiş Tavşan Hikayesi
Gezgin Uzaylı Masalı
Gezgin Uzaylı Hikayesi
Empati Odası
Empati Odası Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.