1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri6 Yaş HikayeleriÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaDers Verici HikayelerEn Etkileyici Başarı HikayeleriEn Güzel HikayelerHalk HikayeleriHikaye OkuHikayelerİbretlik HikayelerKısa HikayelerMasal ve Hikaye DinleOkul Öncesi Hikayeler

Sağır Kurbağa Hikayesi

Sağır kurbağa hikayesi, günlerden bir gün kurbağalar arasında yarışma düzenlenmeye karar verilmiş. Bu yarışmaya ülkenin yer yerinde bulunan kurbağalar davet edilmiş. Yarışmanın hedefi kulenin en yüksek tepesine çıkmakmış. Kulenin en yüksek tepesine çıkan kurbağa, kurbağalar arasında en başarılı ilan edilecekmiş.

Yarışma alanında yarışanlar dışında da pek çok kurbağa katılmış. Tüm kurbağalar merakla kulenin tepesine kim çıkabilir diye bekliyormuş. Çoğu kurbağa da bunun imkansız olacağını düşündüğünden yarışmaya bile katılmaya tenezzül bile etmemiş.

Tüm meraklı gözlerle ile beklenen o an gelip çatmış. Aynı hizaya sıralan tüm kurbağalar başlama sesini bekliyormuş. Başlama sesinin duyulması ile birlikte tüm yarışmacılar harekete geçmiş. Bu an da ise tüm seyirciler birçok ağızdan çığlık çığlığa yarışmacılara seslenmekten geri kalmıyorlarmış. Yarışmaya bile cesareti olmayan kurbağaların kendi karamsarlıklarını yarışmacılar üzerinde de etkilemeye çalışarak yarışanları demoralize ediyorlarmış.

Seyirciler yarışan kurbağaların, gerçekte kulenin tepesine ulaşabileceklerine inançları yokmuş. Bu sebeple sürekli ‘Zavallılar başaramayacaklar, kendini kandırıyorlar’ diye yarışmacıların çabalarına üzgünlüklerini ifade ediyorlarmış. Seyircilerin bir kısmı ise meraklı gözlerle kurbağaların çabalarını soluksuzca takip ediyormuş.

Yarışmaya katılan kurbağalar yavaş yavaş yorulmaya başlamış. Hız kesmeden kulenin tepesine doğru ilerlemeye çalışırken bir yandan da seyircilerin olumsuz sözlerine kulak kesiliyorlarmış. Çabalamaktan bitap düşen kurbağalar, olumsuz sözleri duyduklarında ise haliyle pes edip yarışmayı bırakır hale geliyormuş.

İlgili Makaleler

Finale doğru yarışmaya katılan kurbağaların sayısı yavaş yavaş azalmaya başlamış. Seyircilerin her ‘ Zavallılar başaramayacaklar’ sözlerini işiten kurbağalar kendini buna inandırarak yarışmayı bırakmaya devam ediyormuş. İçlerinden sadece birkaç kurbağa, sözlere kulak asmamaya ve hedeflerine odaklanmaya çalışıyormuş. Daha sonra o kurbağalarda olumsuz düşüncelerin esiri olarak kulenin tepesine varmanın imkansız olduğunu kendine empoze etmiş ve yarışmayı terk etmiş.

Yarışmacı kurbağalardan sadece bir kişi kulenin tepesine doğru yılmadan ilerlemeye devam ediyormuş. Seyircilerin onca olumsuz sözlerine kulak asmadan devam eden bu kurbağa en sonunda kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Bunu gören seyirciler buna inanamamış. Nasıl olur da bir kurbağa böylesine dik ve yüksek bir tepeye ulaşabilir. Diye şaşkınlık içerisinde kalakalmışlar.

Yarışmanın ödülünü taktim etmek üzere, kulenin tepesine çıkmayı başaran kurbağa seslenilmiş. Fakat kurbağa hiçte oralı olmuyor dinlenmekle meşgul olurmuş. Hayretleri içerisinde kalan seyirciler ve görevliler o an anlamış bu kurbağa sağır imiş. Demek oluyor ki kurbağa sağır olduğu için hiçbir olumsuz sözü duymamış ve bu sayede amacına ulaşmayı başarabilmiş.

Sağır Kurbağa Hikayesi
Sağır Kurbağa Hikayesi

Sağır Kurbağa Hikayesi Konusu Nedir?

Masal oku, Sağır kurbağa hikayesi konusu, günün birinde kulenin tepesine çıkmak için kurbağalar arasında yarış yapılmış. Yapılan bu yarışın kimsenin kazanacağına inancı olmayan seyirciler, yavaş yavaş tüm yarışmacıları sözleri ile demoralize etmeyi başarmış. Sadece yarışmada yarışmakta olan sağır kurbağa bunların hiçbirini duymadığı için bu durumdan etkilenmeyerek yarışmayı kazanmayı başarmış.

Sağır Kurbağa Hikayesi Ana Fikri Nedir?

Sağır kurbağa hikayesi ana fikri, Kurbağalar arasında kulenin en tepesine çıkanın kazanacağı bir yarışma düzenlenmiş ve seyircilerim tüm olumsuz sözlerine rağmen duymayan kurbağa sadece bu yarışı kazanabilmeyi başarmış.

Sağır Kurbağa Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler, Nelerdir?

Sağır kurbağa hikayesi çıkartılabilecek dersler, Çevrenizde ki insanların sizin hayalleriniz için söylemiş olduğu olumsuz düşünceleri duymadan yolunuza devam ettiğiniz sürece başarılı olabilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
2 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu