Sağır Kurbağa Hikayesi

Sağır Kurbağa Hikayesi

Abone Ol google news

Günlerden bir gün kurbağalar arasında yarışma düzenlenmeye karar verilmiş. Bu yarışmaya ülkenin yer yerinde bulunan kurbağalar davet edilmiş. Yarışmanın hedefi kulenin en yüksek tepesine çıkmakmış. Kulenin en yüksek tepesine çıkan kurbağa, kurbağalar arasında en başarılı ilan edilecekmiş.

Yarışma alanında yarışanlar dışında da pek çok kurbağa katılmış. Tüm kurbağalar merakla kulenin tepesine kim çıkabilir diye bekliyormuş. Çoğu kurbağa da bunun imkansız olacağını düşündüğünden yarışmaya bile katılmaya tenezzül bile etmemiş.

Tüm meraklı gözlerle ile beklenen o an gelip çatmış. Aynı hizaya sıralan tüm kurbağalar başlama sesini bekliyormuş. Başlama sesinin duyulması ile birlikte tüm yarışmacılar harekete geçmiş. Bu an da ise tüm seyirciler birçok ağızdan çığlık çığlığa yarışmacılara seslenmekten geri kalmıyorlarmış. Yarışmaya bile cesareti olmayan kurbağaların kendi karamsarlıklarını yarışmacılar üzerinde de etkilemeye çalışarak yarışanları demoralize ediyorlarmış.

Seyirciler yarışan kurbağaların, gerçekte kulenin tepesine ulaşabileceklerine inançları yokmuş. Bu sebeple sürekli ‘Zavallılar başaramayacaklar, kendini kandırıyorlar’ diye yarışmacıların çabalarına üzgünlüklerini ifade ediyorlarmış. Seyircilerin bir kısmı ise meraklı gözlerle kurbağaların çabalarını soluksuzca takip ediyormuş.

Yarışmaya katılan kurbağalar yavaş yavaş yorulmaya başlamış. Hız kesmeden kulenin tepesine doğru ilerlemeye çalışırken bir yandan da seyircilerin olumsuz sözlerine kulak kesiliyorlarmış. Çabalamaktan bitap düşen kurbağalar, olumsuz sözleri duyduklarında ise haliyle pes edip yarışmayı bırakır hale geliyormuş.

Finale doğru yarışmaya katılan kurbağaların sayısı yavaş yavaş azalmaya başlamış. Seyircilerin her ‘ Zavallılar başaramayacaklar’ sözlerini işiten kurbağalar kendini buna inandırarak yarışmayı bırakmaya devam ediyormuş. İçlerinden sadece birkaç kurbağa, sözlere kulak asmamaya ve hedeflerine odaklanmaya çalışıyormuş. Daha sonra o kurbağalarda olumsuz düşüncelerin esiri olarak kulenin tepesine varmanın imkansız olduğunu kendine empoze etmiş ve yarışmayı terk etmiş.

Yarışmacı kurbağalardan sadece bir kişi kulenin tepesine doğru yılmadan ilerlemeye devam ediyormuş. Seyircilerin onca olumsuz sözlerine kulak asmadan devam eden bu kurbağa en sonunda kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Bunu gören seyirciler buna inanamamış. Nasıl olur da bir kurbağa böylesine dik ve yüksek bir tepeye ulaşabilir. Diye şaşkınlık içerisinde kalakalmışlar.

Yarışmanın ödülünü taktim etmek üzere, kulenin tepesine çıkmayı başaran kurbağa seslenilmiş. Fakat kurbağa hiçte oralı olmuyor dinlenmekle meşgul olurmuş. Hayretleri içerisinde kalan seyirciler ve görevliler o an anlamış bu kurbağa sağır imiş. Demek oluyor ki kurbağa sağır olduğu için hiçbir olumsuz sözü duymamış ve bu sayede amacına ulaşmayı başarabilmiş.

Masal OkuSakanın Eşeği HikayesiHikaye Oku


Benzer İçerikler

Eşek Evde Yok
Eşek Evde Yok Hikayesi
Dört Güzel Arkadaş
Dört Güzel Arkadaş Hikayesi
Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik Masalı
Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik Hikayesi
Başını Evde Unutmasın
Başını Evde Unutmasın Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.