2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalı

Kurt ve Yedi Küçük Keçi Yavrusu masalı, tüm dünyada en çok beğenilen masallardan biridir. Grimm Kardeşler ’in derlemiş olduğu Ezop Masalları içerisinde yer alan bu masal, her yaş grubu çocuklarımız için uygundur.

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde çok mutlu ve huzurlu bir hayatı olan bir anne ve 7 küçük keçi yavrusu varmış. Anne keçi, yavrularını çok sever, onlara gözü gibi bakar ve olumsuz her şeyden yavrularını korurmuş.

7 keçi yavrusu ise birbirleriyle çok iyi anlaşır, tüm gün birlikte oyunlar oynar, keyifli sohbetler edip şarkılar söylerlermiş. Ancak küçük bir kasabada diğer hayvan dostlarıyla birlikte yaşayan bu ailenin ve diğer tüm ailelerin hemen yanlarında bulunan ormanda yaşayan çok korktukları bir kurt varmış.

Bu kötü kalpli kurt, çeşitli kurnazlıklar ve hilelerle küçük yavruları kandırır ve onları yakalayarak bir kafese hapsedermiş. Bundan dolayı da kimse çocuklarının bahçeye dahi çıkmasına izin veremez, korkudan çocuklarının hep yanlarında olurlarmış.

Ancak günlerden bir gün anne keçi, evinde yiyecek bir şeyler kalmadığı için mecburen dışarı çıkıp yemek bulmaya gitmek zorunda kalmış ve 7 keçi yavrusunu sıkıca tembihleyerek kapıyı kimseye açmamalarını ve kimseye inanmayıp sessizce evde beklemelerini söyleyip içi hiç rahat etmese de ormana doğru yol almış.

İlgili Makaleler

Sinsi ve hain kurt ise anne keçiyi yalnız ormanda görünce yavrularının evde olduğunu anlamış ve onları kandırıp yakalamak için hemen evlerine gitmiş. Kapılarını çalıp sesini incelterek;

-Ben geldim yavrularım. Açın kapıyı.

Demiş. Ama tüm yavru keçiler, bu sesin annelerine ait olmadığını anlayıp ve annelerinin daha yeni gittiğini bilerek buna hiç inanmamış ve hep bir ağızdan “Git buradan hain kurt. Senin annemiz olmadığını biliyoruz. Sana asla kapıyı açmayacağız.” Demişler.

Ancak kurnaz ve hilebaz kurdun onların peşini bırakmaya hiç niyeti yokmuş. Bir süre ormanda dolaşıp sesini daha da inceltip tıpkı annelerinin sesine benzeterek tekrar kapıyı çalmış.  Ancak bu seferde ilk başta annelerinin sesi olduğuna gerçekten inansalar da en küçük yavru keçi kapının altındaki ayakların kurda ait olduğunu anlayıp abilerini uyarmış ve yine kapıyı açmamışlar.

Kurnaz bu sefer de kasabanın fırınından bir çuval un çalıp her yerini unla bulamış ve tekrar kapılarına dayanmış. Bu sefer yedi yavru keçinin dikkatini çeken hiçbir şey olmadığı için gerçekten annelerinin geldiğini sanmışlar ama kapıyı açtıklarında karşılarında kurdu görmüşler.

Keçiler hemen evde bir yerlere saklanırken en büyük keçi evden kaçıp hemen ormana gidip annesini bulup olanı anlatmış. Anne keçi aslandan yardım isteyerek eve gelmiş ve kurt tam tüm keçileri yakalayıp götürürken aslan onu hemen yakalayıp çok uzaklara göndermiş.

7 küçük keçi yavrusu hikâyesi oku da mutlu sonla böylece sona ermiş.

Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalı
Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalı

Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalının Konusu Nedir?

Kurt ve Keçi Yavruları masalının konusu, yavruları kandırıp yakalamak isteyen hain ve hilebaz kurt ile zeki yedi keçi yavrusunun yaşadıklarıdır.

Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu Masalı ana fikri, akıllıca düşünerek tüm sorunların üstesinden gelinebildiğidir.

Kurt İle Yedi Keçi Yavrusu Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Durumlara karşı mantıklı düşünerek bu durumları anlamlandırabilmenin önemi ve büyüklerimizin sözünü dinleyerek bizlere kötü davranabilecek kimsenin dediklerine inanmamak gerektiğidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!