Noel Baba Hikayesi

Noel Babanın Hikayesi Oku

Abone Ol google news
Noel Babanın Hikayesi Oku
Noel Babanın Hikayesi Oku

Bir zamanlar kuzey kutbunda oldukça sağlıklı zengin, Noel Baba adında biri yaşarmış. Noel Baba iyi ve cömert bir insanmış. Noel Baba insanları çok ama çok sever ve aynı zamanda şaşırtırmış. Sık sık diğer insanları mutlu edecek şeyler yaparmış. Noel Baba’nın özel bir hobisi varmış.

Herkesten gizli çok güzel oyuncaklar yapar ve bu oyuncakları çocuklara Noel gecesi dağıtılmış.

Her zaman ki gibi, bir Noel günü yaklaşıyormuş, Noel Baba çocuklar için çok özel hediyeler hazırlamaya başlamış. 

Noel gecesi şehirdeki tüm evlerin bacalarına tırmanıp, özel olarak hazırladığı hediyeleri şömineye asılı çorapların içine yerleştirecekmiş. Noel baba evlerden birine tırmanıp hediyeleri dağıtmaya başlamış. Bu süre zarfında zavallı Noel baba çok yorgun düşmüş.

Kimsenin bilmediği, bilemediği Noel Baba evine geri dönüp, daha hızlı hediyeleri dağıtabilmek için bu sefer kızağıyla yola çıkıvermiş. Ancak talihsiz Noel baba bu sefer de kızağı kara saplanmış. Ne yapmışsa da kızağını kardan çıkarmayı başaramamış.

NoelBaba
NoelBaba

Noel Baba Gerçek Hikayesi

Noel Baba ren geyiklerini karın içinden çekip çıkarmaya çalışırken aniden bir Melek görünmüş. Melek, Noel Baba’ya iyi bir adam olduğunu ve ona yardım etmek istediğini söylemiş.

Melek ren geyiklerine dokunmuş ve “Artık bu ren geyikleri oldukça özel, uçma yeteneğine sahipler.” demiş. Sonrasında Melek elini sallamış ve bir grup küçük Elf ortaya çıkmış. Elfler yeşil kıyafetler, uzun yeşil şapkalar giyiyorlarmış; uzun ve komik kulakları varmış “Elfler hediyeleri sahiplerine iletecek ve birçok çocuğa mutluluk getirecekler. Ayrıca Elfler çok hızlıdır ve her türlü oyuncağı yapmana yardımcı olacaklar.” Demiş peri. Noel Baba şoktaymış fakat bir o kadar da çok mutluymuş.

Elfler ve Noel Baba kızağa binmiş ve iplerin hareketiyle, ren geyiklerini gökyüzüne doğru uçup; mutluluk saçmışlar. Noel Baba “Hepinize mutlu Noeller ve hepinize iyi akşamlar” Ertesi sabah çocuklar uyanmış ve hemen şöminenin önüne koşmuşlar. Çorapların içinden oyuncaklarını almışlar ve sevinç çığlıkları atmaya başlamışlar. “Anne! Birisi sihirli bir şekilde çorabımızın içine bir hediye koymuş. Bu çok güzel bir oyuncak!” İşte bu Noel Baba’nın nasıl Noel Baba olduğunu anlatan hikayemizdi. O şimdi ise uzun zaman önce Noel’de tanıdığımız bir adam.

Noel Baba Masalı ile ilgili Merak Edilen Sorular

 • Noel Baba Ne Getirir?: Noel gecesi evlere gizli girerek, çocukların uyuduğu vakitte onlara eşsiz hediyeler getirir.
 • Noel Baba Aslında Kim?: Herkesin bildiği, tanıdığı Noel Baba’nın aslında gerçek ismi Aziz Nicholaos. Noel baba zengin ve varlıklı bir aileden gelmektedir.
 • Noel Baba Hikayesi Gerçek Mi?: Herkesin merak ettiği, ama cevabını bulamadığı Noel Baba hikayesi gerçek mi? Evet Noel Baba Antalya da yaşayıp, gerçekten çocuklara hediyeler dağıtmıştır.
 • Noel Baba Hediye Getirir mi?: Belki bir gece sizin de evinize hediye bırakabilir 🙂
 • Noel Babayı Kim Uydurdu?: Noel Baba hikayesi ilk kez 3 Ocak 1863 tarihinde Harper’s Weekly şirketi hikayeyi yayınlamıştır.
 • Noel Baba Nasıl Bir İnsandır?: Kimilerine göre efsanevi bir karakter kimisine göre ise gerçek bir karakterdir. Karakterimiz çocuk sever, iyi bir insan olarak bilinmektedir.
 • Noel Baba Türk mü?: Noel Baba Antalya da yaşamış olunduğu bilinmektedir ve ismi Aziz Nicholaos. Türk olduğu idaa edilmektedir.
 • Noel Babanın Mezarı Nerede?: Antalyalı olarak bilinen Noel Babanın mezarı da Antalya da bulunup, Aziz Nikolaos Anıt Müzesinde ayinle anılmıştır.
 • Noel Baba Kıyafeti Neden Kırmızı?: Aslında kırmızı renk, güneş bayramlarının bir sembolüdür. Noel Baba kıyafet renkleri de benzer bayramlardan esinlenerek kurgulanmıştır.

HikayelerHikaye Oku5 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Fındıkkıran Masalı
Fındıkkıran Hikayesi
Üvey Anne Masalı
Üvey Anne Hikayesi
Kaplan Masalı
Kaplan Hikayesi
Keloğlan Keleşoğlan
Keloğlan Keleşoğlan Hikayesi

Yorumlar

 1. Yağmur şu aslan says:

  😊😊😊 kurabiye hikayesi nin devamı gelsin

 2. Anonim says:

  bene
  v
  ce çok güzel olmuş

 3. kerpeten mahmut says:

  bence cok gozel bir masal. ruzgar isimli kardesime her aksam okutarak uyutuyorum. Bu masalda oldugunu saniyor ama onun disinda cok guzel bir masal.

 4. müslüman irem says:

  Bence güzel değil çünkü yani noel babanın gerçek hikayesini nasıl biliyorlar. Bu arada yılbaşı kutlamak günah bir eğlencedir.Ve noel baba diyede biri yoktur.

 5. Nehir su iklim says:

  İyi

 6. Nehir su iklim says:

  Bebek masalları😉😉😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.